فاز سوم طرح نوسازی سیلک کاشان آغاز شد


فاز سوم طرح نوسازی سیلک کاشان آغاز شد

فاز سوم طرح نوسازی ابریشم با مجوز پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری زیر نظر جبرائیل نوکنده و جواد حسین زاده ساداتی در حال انجام است.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا، روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، جواد حسین زاده، مدیر پایگاه میراث فرهنگی ابریشم در ۶ شهریور ۱۴۰۱ در این بخش، تحقیقات باستان شناسی و مدیریت محیط زیست منطقه سیلک جنوب را می گوید. تپه در دستور کار است، بنابراین سیلک یکی از تپه های کوچکتر در گذشته است. ایران می داند که در بافت شهری قرار دارد و این مانند شمشیر دولبه برایش فرصت و تهدید ایجاد می کند.

وی افزود: حضور سیلک در بافت شهری کاشان در کنار سایر فعالیت های فرهنگی، سالانه نزدیک به صد هزار گردشگر را برای بازدید از ابریشم به خود جذب کرده است، بنابراین شناخت بیشتر ابریشم در عموم مردم، ایرانی و غیره. . -ایرانی. “

این باستان شناس گفت: با این حال، مهم ترین نکته ای که بسیاری از کاشان ها و گردشگران از نمایشگاه و موزه ابریشم مطرح کردند این است که هیچ اثر آشکاری وجود ندارد که بتوان در آن مکان پخش کرد، چه در تپه های شمال و چه در تپه های شمال. جنوب، البته، آنها نمی توانند از ابریشم مطمئن باشند.”

حسین زاده گفت: یکی از اهداف و درس های اصلی در مرحله اجرای این طرح، فراهم کردن زمینه برای ایجاد فضای موزه و نمایش آثار و یافته ها به ویژه بناها برای مردم است چرا که در چند سال اخیر با توجه به افزایش تعداد گردشگران در داخل و خارج از کشور، تمایل زیادی برای نمایش اثر در مکان های خود ایجاد شده است و این اثر یکی از ابزارهای باستان شناسی برای نمایش دستاوردهای خود به طیف وسیعی از مردم است. در سایت سیلک خوب عمل کنید.

بازنگری سیلک کاشان

مدیر پایگاه میراث فرهنگی ابریشم گفت: از سوی دیگر گمان می رود که زیگورات / سفالی بزرگ ابریشم جنوبی یکی از پربازدیدترین ایستگاه های ابریشم باشد که کیفیت بصری محیط تپه جنوبی را تضمین می کند. به خصوص ساختار خاکی، بهتر خواهد بود.”

حسین زاده همچنین گفت: منطقه سیلک شامل دو تپه شمالی و جنوبی است و از هزاره هفتم پیش از میلاد تا اوایل دوره هخامنشی (به استثنای عصر مفرغ) هر یک از محل های تدفین به دست آمده است. در بسیاری از موزه ها مانند موزه ملی ایران و موزه لو به نمایش درآمده است.

وی گفت: این محوطه باستانی با لایه های فرهنگی خود که قدمت آن به اوایل عصر عیلام و عصر آهن می رسد، مانند میراث و انبوهی از اطلاعات است که می تواند متخصصان را به دنبال داشته باشد.باستان شناسی برای جست و جو و پیگیری وقایع رخ داده در بشر جوامع به درستی

جبرئیل نوکنده، رئیس موزه ملی ایران نیز گفت: ابریشم یک محوطه موزه است که با بررسی های جدید سعی دارد علاوه بر پاسخگویی از نظر باستان شناسی، با توجه به منحصربفرد بودن این محوطه، به موزه ای زنده و پویا تبدیل شود. وی با طراحی و برنامه ریزی پروژه های مرتبط، بسترهای تعاملی را با مخاطبان محلی بازید ایجاد کرد.

وی افزود: پروفسور ملک شهمیرزادی پس از مرحله اول طرح نوسازی ابریشم، قصد داشت ابریشم را به یک مرکز تحقیقات تاریخی در منطقه مرکزی ایران تبدیل کند و از سوی دیگر به دانشگاه صحرایی برای تربیت نسل های زیادی بپردازد. از باستان شناسان برای کار در این منطقه و محیط زیست ما به این چشم انداز امیدواریم.”

بقایای سکونتگاه در تپه های سیلک کاشان پیدا شد

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین