علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس بسیار ناخوشایند است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود احساس استفراغ کنید. ممکن است در اثر ویروس ، بیماری گوارشی ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع ایجاد شود. استفراغ عبارت است از تخلیه غیرارادی یا غیرارادی معده از دهان.

چرا هنگام نوشیدن آب حالت تهوع ایجاد می شود

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ بیماری نیستند ، بلکه علائم بسیاری از بیماری ها هستند ، مانند:

حالت تهوع در اتومبیل یا دریا (تصادف رانندگی یا درد دریا)

مراحل اولیه بارداری

استفراغ ناشی از مواد مخدر

درد شدید

فشار احساسی (مانند ترس)

بیماری مثانه

مسمومیت غذایی

عفونت ها (مانند “آنفولانزای معده”)

اضافی

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

هوشیاری

تومورهای مغزی

نابارو

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته شکم (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

بلعیدن سموم یا الکل

ایلئوس

پیوست

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ اغلب به دلیل عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، بیماری حرکتی ، سوء تغذیه ، سرفه یا انسداد روده و بیماریهای همراه با تب بالا ایجاد می شود. sabab.Tus هنگامی که کمی بعد از غذا ظاهر می شود ، حالت تهوع یا استفراغ ممکن است به دلیل مسمومیت غذایی ، ورم معده (تورم مخاط داخلی معده) ، زخم ها یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز می تواند مسمومیت غذایی را نشان دهد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا علائم ایجاد کند. نمونه هایی از برخی بیماریهای جدی که می توانند باعث تهوع یا استفراغ شوند شامل سردرد ، مننژیت (التهاب پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی است. خطر کم آبی در بزرگسالان کم است ، زیرا معمولاً علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص می دهند. اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند ، زیرا اغلب قادر به انتقال علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شوید. تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، با این حال ، نوشیدن بیش از حد ممکن است با پر کردن معده حالت تهوع را بدتر کند. اگر حرکات مستقیم روده شما را تحریک می کند ، چای یا آب بدون برگ میوه تازه امتحان کنید استفراغ مکرر در دوران بارداری می تواند ناشی از عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد ، که به ویژه در زنان باردار شایع است.

چگونه لوگا از تهوع و استفراغ جلوگیری می کند؟

به آرامی میزان مصرف خود از جمله آب را افزایش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

آهسته غذا بخورید.

از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق برسد

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه هنگام غذا.

تنفس عمیق یکی از روش های تفکر است. اما می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید تا حالت تهوع و افسردگی کاهش یابد. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی نفس بکشید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیموترش حاوی اسید سیتریک است ، یک ترکیب طبیعی که تصور می شود به هضم و هضم غذا کمک می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده را به آب اضافه کرده و در طول روز بنوشید. اگر حالت تهوع باعث یبوست شود ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند به روده شما آسیب برساند. با این حال ، نوشیدن آب لیمو بسیار کم برای مدت کوتاهی ممکن است حالت تهوع را بدتر کند. تنفس با عطر مرکبات ، مانند خوردن مرکبات ، ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.

برای کمک به حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

طبق یک مطالعه ، استنشاق اسانس یا برگ نعناع تازه نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان تهوع یک مسئله سوء مصرف مواد است. هرچه بیشتر روی چرت خود بنشینید ، احساس تهوع بیشتری خواهید داشت.پس سعی کنید با انجام کارهای ساده خود را مشغول کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا سایر علل ناشی از این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآوری و ترجمه: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-nausea

https://www.quora.com

دیدگاهتان را بنویسید