عصر کاکائو در اسارت

حفظ سلامت کوکتل ها

خودتان را آشپز پرنده، غذاخوری، خانه دار و تاکسی سرویس خود در نظر بگیرید. شما می توانید با تهیه غذای سالم، شرایط زندگی تمیز و در صورت لزوم به دامپزشکی به زندگی طولانی تری کمک کنید. کاکائو معمولاً سالم در نظر گرفته می شود مگر اینکه در شرایط ناپاک یا شلوغ نگهداری شود یا به اشتباه داده شود. نور خورشید فیلتر شده را در طول روز، غذای تازه و آب روزانه تهیه کنید و قفس کاکائو را دو بار در هفته یا بیشتر در صورت نیاز تمیز کنید. میوه ها و سبزیجات مصرف نشده را از قفس پرنده در عرض دو ساعت پس از تغذیه خارج کنید. پرنده شما ممکن است بیمار باشد اگر پرهایش کثیف باشد، در گوشه ای از رقبای خود نشسته باشد یا دید آبکی یا اسهال داشته باشد.

شما (و کاکوتی شما) تنها چیزی هستید که می خورید

طوطی های خانگی اغلب با رژیم غذایی مناسب اما “غذای ناسالم” حاوی دانه های بسته بندی شده طوطی، آب و تصمیم تغذیه می شوند. کاکوتی ها مانند انسان ها برای سالم ماندن به انواع ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین ها متکی هستند. افزودن مقدار زیادی سبزی، هویج رنده شده و زرده تخم مرغ آب پز، غذای سالمی را فراهم می کند که برای طول عمر ضروری است. کلسیم برای پرورش کاکائوهای ماده بسیار مهم است که می توانند با تخم گذاری ذخایر کلسیم خود را به مرور زمان از دست بدهند. به پرندگان مولد مقدار زیادی گلوله صدف و استخوان ماهی مرکب بدهید. پرندگان اسیر نیز ممکن است دچار کمبودهای غذایی شوند. هویج رنده شده و سیب زمینی پخته می تواند به افزایش سطح ویتامین کمک کند.

کوکاتیل ها برای پرواز در مسافت های طولانی ساخته شده اند. در طبیعت، آنها چندین مایل در روز در جستجوی آب و غذا پرواز می کنند. کوکاتیل های حیوان خانگی جایی برای این نوع ورزش های سنگین ندارند.

نکات ایمنی برای کوکتل

کاکوتی ها در صورت مراقبت مناسب می توانند ۲۰ سال یا بیشتر عمر کنند. اعمال عقل سلیم و ایمنی خانه می تواند سال ها به زندگی پرنده شما اضافه کند. هرگز کوکاتیل ها را بدون نظارت با کودکان خردسال یا حیوانات خانگی رها نکنید. در طبیعت، کوکاتیل ها تغذیه کننده های سطحی هستند. طوطی‌های خانگی از کاوش در کف‌ها لذت می‌برند، اما به راحتی قابل پیاده‌روی هستند و زمانی که اجازه داده شود به زمین بچسبند، می‌توانند به هدف سگ‌ها و گربه‌ها تبدیل شوند. از قرار دادن کاکائو در معرض نور مستقیم خورشید بدون ایجاد منبع سایه خودداری کنید. کاکائوها از بودن در قفس خود در فضای باز لذت می برند، اما برای جلوگیری از گرمازدگی و کم آبی به آب ساده و سایه نیاز دارند. پرنده فعلی شما اگر نفس نفس می زند و بال هایش را از بدنش دور کند بسیار گرم است. اگر پرنده بیمار یا زخمی به نظر می رسد، فورا آن را نزد دامپزشک ببرید. پرندگان تلاش غریزی می کنند تا بیماری را پنهان کنند، بنابراین اگر پرنده شما بیمار به نظر می رسد، وقت آن است که به دامپزشک مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر