عباس معروفی سازنده سمفونی مردگان درگذشت


عباس معروفی سازنده سمفونی مردگان درگذشت

عباس معروفی، داستان‌نویس ایرانی مقیم آلمان و خالق آثاری چون «سمفونی مردگان» و «سال شورش» در سن ۶۵ سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

گزارش کردن گلو عباس معارفی که نویسندگی را به کارگردانی هوشنگ گلشیری و محمدعلی سپانلو آغاز کرد، با کتاب «سمفونی مردگان» به شهرت رسید و اگرچه مجموعه داستانی مانند «آخرین نسل» از خود به یادگار گذاشت، اما به عنوان نویسنده در ایران شناخته می شود. ادبیات ایران. .

وی که مقیم آلمان است دو سال پیش به سرطان فک و حنجره مبتلا بود و با وجود درمان و بهبود وضعیت، چند روز پیش به خانه اعزام شد، اما صبح امروز پنجشنبه ۱۰ شهریور ماه درگذشت.

به گزارش فیدیبو، وی متولد ۷ اردیبهشت ۱۳۳۶ در تهران و دارای مدرک ریاضی و فیزیک بود اما تحصیلات خود را در رشته نمایش در دانشکده هنرهای زیبا به پایان رساند.

نام این نویسنده با «سمفونی مردگان» گره خورده است. سمفونی مردگان نام مشهورترین اثر عباس معاروی است که باعث شهرت او نه تنها در ایران بلکه در جهان شد.

این اثر به زبان های مختلف از جمله آلمانی، ایتالیایی و یونانی ترجمه شده است.

کتاب «سال بلوا» یکی از آثار شگفت انگیز عباس معروف است که در سال ۱۳۷۱ منتشر شده است.

مجموعه داستان ها و نمایشنامه های این نویسنده در سایه کتاب های معروفش چندان شناخته شده نیست و کمتر کسی درباره آن صحبت کرده است.

وی تاکنون ۷ مجموعه داستان و ۶ نمایشنامه نوشته است. «ملوانان جزیره آبی» یکی از محبوب ترین مجموعه داستان های او و «خدا گاو را آفرید» آخرین نمایشنامه او است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است.

درباره عباس معروفی و ​​کارهای او بیشتر بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین