طلا کمتر خواهد بود


پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ – ۱۵:۵۰

قیمت پایین است، بله، بله و خیر

تهران (پانا) – در حالی که رئیس فدرال رزرو گفت: بانک مرکزی سخت تلاش می کند تورم تورم را مهار کند و تلاش می کند این روند کاهش نیابد، قیمت طلا روز پنجشنبه به دلیل دلار و وزارت خزانه داری آمریکا کاهش یافت. .

هر اونس طلا با ۳.۴۰ درصد کاهش به ۱۸۳۴.۶۰ دلار رسید و هر اونس طلای آمریکا ۰.۱۸ درصد افزایش یافت و به ۱۸۳۵.۶۰ دلار رسید.

مایکل مک کارتی، مدیر ارشد استراتژی Tiger Brokers استرالیا، گفت که قیمت طلا به دلیل افزایش نرخ بهره همچنان در حال افزایش است. هنگامی که یکی از اعضای کمیته بانکی سنا از او پرسید که آیا فدرال رزرو می تواند همزمان نرخ بهره را به ۱۰۰ افزایش دهد، پاول گفت که او هرگز چیزی را بدیهی نمی داند.افسران اقدامات لازم را برای بازگرداندن ثبات پرداخت انجام می دهند.

طلا اغلب به عنوان محافظی در برابر افزایش تورم و پناهگاهی امن در دوران اقتصادی مانند رکود تلقی می شود. نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه هزینه پس انداز شمش را افزایش می دهد که سودی نخواهد داشت. مایکل لنگفورد، مدیر ارتباطات AirGuide گفت: «انتظار می‌رود طلا در دو هفته آینده زیر ۱۸۰۰ دلار در هر شیکل معامله شود.»

به گفته رویترز، طلا برای نوزادان کار زیادی نمی کند، یک منبع فکری واقعی است، در حالی که ارز دیجیتال برای نوجوانان این کار را می کند. دلار پس از سقوط جلسه قبل ثابت ماند که باعث کاهش تقاضا برای دلار آبی در بین سرمایه گذاران و سایر ارزها شد.

در میان سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۱.۲۸ دلار در هر اونس، پلاتین ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۹۲۳.۶۲ دلار و پالادیوم ثابت به ۱۸۶۴.۱۸ دلار رسید.