طرز پخت کلم بروکلی به 5 روش مختلف


برای اینکه سبزیجات شما به رژیم غذایی شما پایبند باشند ، به دنبال کلم بروکلی نباشید.

برتوانی کرامپ ، MPH ، RD در Savor Nutrition گفت: کلم بروکلی فیبر و ویتامین C را تأمین می کند – “اساساً بسیاری از چیزهای خوب که اکثر مردم به اندازه کافی از آنها استفاده نمی کنند.”

از این سبزیجات مغذی می توان برای تهیه غذاهای خلاقانه مانند لوبیا بروکلی ، گراتن کلم بروکلی یا فنجان تخم مرغ استفاده کرد.

به علاوه ، کلم بروکلی را می توانید در هر مغازه خواربار فروشی و در هر زمان پیدا کنید-بنابراین هنگامی که طرز پخت کلم بروکلی را می دانید ، می تواند یک برنامه غذایی در طول سال باشد.

اگر از خوردن کلم بروکلی به صورت پخته ، له شده یا بو داده لذت می برید ، این راه های ساده و خوشمزه را برای دریافت مزایای تغذیه ای آن بررسی کنید.

نحوه تمیز کردن و تهیه کلم بروکلی

کلم بروکلی خام در آبکش

هنگام خرید کلم بروکلی به موارد زیر توجه کنید:

 • سبز ، حتی رنگی بدون لکه های زرد یا قهوه ای
 • تاج جامد و باریک گلها
 • نی بهاری بدون چربی
 • هیچ نقطه نرم بزرگی وجود ندارد که نشان دهنده پوسیدگی باشد

بعد از تمیز کردن کلم بروکلی ، آن را برش دهید تا از ساقه و تاج جدا شود. تاج گلهای کوچک را بریده و ساقه را به صورت ورقه برش دهید.

برای صرفه جویی در وقت ، می توانید کلم بروکلی از قبل خرد شده یا سرد شده نیز خریداری کنید.

هر یک از روش های پخت در زیر جدید است کلم بروکلی ، بنابراین به خاطر داشته باشید که پخت کلم بروکلی منجمد می تواند زمان زیادی طول بکشد.

همچنین ، اگر پخت و پز شما برای نگه داشتن کل بروکلی که می خواهید درست کنید کافی نباشد ، ممکن است لازم باشد هر فرآیند را تکرار کنید.

طرز تهیه بروکلی مایکروویو

شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که: آیا کلم بروکلی بهتر است بپزید یا در مایکروویو؟

بهتر از مایکروویو است زیرا سبزیجات هنگام پخت بیشتر در آب جوش مواد مغذی خود را از دست می دهند.

فقط توجه داشته باشید که کلم بروکلی در مایکروویو می تواند زیبا باشد ، بنابراین ممکن است بخواهید آن را با یک غذای بسیار خوشمزه مانند سس توفو سزار یا یک سس طلایی سرو کنید.

 1. گل کلم بروکلی و 3 تا 4 قاشق غذاخوری آب را در یک کاسه بزرگ یا ظرف مخصوص پخت مایکروویو قرار دهید.
 2. با یک کاسه یا بشقاب بزرگ بپوشانید.
 3. حداکثر مایکروویو 3 و نیم دقیقه از چنگال برای بررسی دقیق اینکه آیا بروکلی برای شما خیلی نرم است یا خیر استفاده کنید. در غیر این صورت ، یک دقیقه دیگر در مایکروویو قرار دهید.
 4. نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر ادویه جات به میزان دلخواه. کاپشن بپوشید و لذت ببرید.

طرز پخت کلم بروکلی

گلهای کلم بروکلی به صورت بخار پخته می شوند.

چگونه کلم بروکلی را روی اجاق گاز بپزم؟ تنها چیزی که نیاز دارید یک قابلمه ، سبد بخار و کمی آب برای تهیه شیر با کلم بروکلی است.

 1. سبد بخارپز خود را در یک قابلمه بزرگ بریزید و یک اینچ آب به آن اضافه کنید.
 2. آب جوش. از کود برای انتقال گل کلم بروکلی به یک سبد بخارپز استفاده کنید. آن را با درب بپوشانید و به مدت 5 تا 6 دقیقه بخارپز کنید.
 3. برای بررسی وحدت از چنگال استفاده کنید. گل را بردارید
 4. نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر ادویه جات به میزان دلخواه. کاپشن بپوشید و لذت ببرید.

چگونه کلم بروکلی را خراش دهیم

سفید کردن به این معنی است که کلم بروکلی را در آب جوش می جوشانند اما باید کوتاه مدت باشد – حدود نیمی از زمان لازم برای بخار بروکلی.

کلم بروکلی و کلم بروکلی برش خورده برای کسانی که کمی خشن ترجیح می دهند مناسب است. این روش همچنین باعث می شود کلم بروکلی قبل از افزودن سرخ شده تازه و سبز به نظر برسد.

 1. یک قابلمه بزرگ با دو سوم آب جوش پر کنید.
 2. 1 تا 2 قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید.
 3. کلم بروکلی را اضافه کنید و 2 تا 3 دقیقه بپزید. در حالی که کلم بروکلی می جوشد ، یک کاسه بزرگ را تا حدودی با یخ و آب پر کنید. آب را تخلیه کرده و به حمام یخ اضافه کنید. به مدت 5 تا 10 دقیقه یا تا زمانی که خنک شود بنشینید. زه کشی؛ آن را کنار بگذارید
 4. کلم بروکلی سفید را در غذاهای دیگر ذخیره کنید. یا نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر ادویه جات به میزان دلخواه. کاپشن بپوشید و لذت ببرید.

طرز پخت کلم بروکلی

بروکلی را در تابه سرخ کنید

یک میان وعده سبک بروکلی روی هر بشقاب پروتئین شام – مانند گوشت گاو ، گوشت خوک ، مرغ یا غذاهای دریایی خوب عمل می کند. به حدود 1 تا 1 پوند نیاز دارید. ee کلم بروکلی

 1. 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن نباتی را در یک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط ​​گرم کنید.
 2. گل کلم بروکلی و نی را خرد کنید. 4 تا 5 دقیقه بپزید.
 3. 3 حبه سیر را تفت دهید و 20 تا 30 ثانیه خرد کنید.
 4. a یک فنجان آب مرغ مخلوط شده با نمک و فلفل اضافه کنید ، 5 دقیقه دیگر بپزید.
 5. روغن کنجد را بپاشید (اختیاری). بلافاصله سرو کنید.

برای افزایش کلم بروکلی سرخ شده ، این گوشت خوشمزه و خورش بروکلی را امتحان کنید. افزودن سبزیجات دیگر به سس شما رنگارنگ تر و مغذی تر نیز می کند.

آیا می خواهید کلم بروکلی را ترک کنید؟ کلم بروکلی پخته را امتحان کنید.

کلم بروکلی در واقع متعلق به کلم بروکلی خانواده دیگری است – طعم تلخ آن خارج می شود.

کلم بروکلی یا کلم بروکلی نیز وجود دارد که ترکیبی از کلم بروکلی و کلم بروکلی چینی است – کوچکتر ، نرم تر و طعم کمی شیرین تر است.

طرز پخت کلم بروکلی

کلم بروکلی سرخ شده با سیر خرد شده در یک بشقاب

بهترین روش پخت کلم بروکلی چیست؟ کلم بروکلی پخته رای ما را می گیرد!

در فر ، گلهای کلم بروکلی لبه های ترد و کاراملی ایجاد می کنند در حالی که روی چنگال باقی می مانند. شما به حدود 1 تا 1 پوند نیاز دارید. ee کلم بروکلی

 1. فر را با دمای 475 درجه فارنهایت گرم کنید.
 2. کلم بروکلی را 2 قاشق غذاخوری بپاشید. روغن زیتون ، قاشق غذاخوری شکر شکر ، و مقداری نمک و فلفل.
 3. ورقه پخت را با جوش شیرین بپاشید. کلم بروکلی را به ورقه پخت اضافه کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه یا تا زمانی که لبه های آن قهوه ای شود و بروکلی نرم شود در فر قرار دهید تا بپزد.
 4. از فر خارج کرده و بگذارید کلم بروکلی خنک شود. با مواد مورد علاقه خود (مانند آجیل بو داده ، آب لیمو و پنیر پارمزان) بپاشید و سرو کنید.

و این دستور العمل های کلم بروکلی Beachbody را امتحان کنید!

برنج گراتین سیب و کلم بروکلی

آب مرغ بو داده با بروکلینی

اتصال گوشت گاو و کلم بروکلی

در مورد تغذیه و آشپزی مشاوره می خواهید؟ به BODNutrition.com بروید تا دریابید برنامه ها و محصولات تغذیه Beachbody چگونه می توانند به شما در داشتن زندگی سالم کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید