صهیونیست ها هر جا را زیر پا گذاشتند عامل دردسر بودند


وزیر امور خارجه

تهران (پانا) – وزیر امور خارجه در دیدار با چاووشو او لو با بیان دیدگاه ها و دیدگاه های ایران در خصوص صهیونیست ها و اقدامات دولت، ابراز امیدواری کرد که اجلاس جدید نظرات برای رفع تحریم ها به ویژه برای آمریکا مرتبط باشد. و سه اروپایی آن را به نقطه تایید برساند.

العالم، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور اسلامی ایران امشب (دوشنبه ۵ تیرماه) پس از دیدار با مولود چاووشو او لو وزیر امور خارجه ترکیه در آنکارا در نشست خبری با وی گفت. چاووشو گفت: همانطور که همیشه گفته‌ایم، در چارچوب سیاست منطقه‌ای و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، توسعه و تعمیق روابط ایران و ترکیه در دستور کار اصلی دولت روسیه قرار دارد.

پیش نویس درخواست طرف ایرانی برای سند همکاری بلندمدت ایران و ترکیه به چاووشو او لو ارائه می شود.

وی گفت: ما امروز در مورد همه نوع مسائل صحبت کردیم. همانطور که چاووشو .lu اشاره کرد، موضوعاتی در مورد موضوع بحث ما در مورد موضوعات دوگانه وجود دارد. در جریان بازدید آقای چاووشو او لو به تهران، خواستم نقشه راه بلندمدت همکاری را تهیه و به توافق برسانم و امروز در سفرم، نمونه و یک نسخه از پروپوزال ایران را برای کار بر روی سندی به نام کارنامه جامع ارسال کردم. و در دراز مدت دو کشور به چاووش اوغلو واگذار می شود. ما در مورد تمهیدات آن در تهران صحبت کردیم که شامل مسائل سیاسی، اقتصادی، تجاری، امنیتی، نظامی، دفاعی، گردشگری و سایر موضوعات موثر بر دو کشور است. با دوستم صحبت کردم

موافقت با تشکیل جلسه کمیسیون اقتصادی اتحادیه در آینده نزدیک

رئیس سرویس میانجیگری ادامه داد: توافق کردیم در آینده نزدیک کمیسیون اقتصادی تشکیل دهیم و شورای عالی روابط جمهوری ترکیه و جمهوری اسلامی ایران در سطح روسای جمهور دو کشور اداره شود. امیدوارم در آینده نزدیک بتوانیم با هم ملاقات کنیم و بین من و همکارم در مورد این موضوع نظری ایجاد شود.

وزیر شهرسازی ادامه داد: وزیر شهرسازی ترکیه درست گفت که مسائل زیست محیطی و گرد و غبار در منطقه ما مسائلی است که منطقه را برای همه ساکنان منطقه تحت تاثیر قرار می دهد و تهدیدی واقعی برای همه مردم است. زندگی در مناطق مختلف منطقه.» در برخی از کشورها شیوع زیادی دارد و در برخی از استان های کشور من به دلیل تغییرات آب و هوایی با این چالش مواجه خواهند شد.

نشستی برای رسیدگی به مسائل گرد و غبار و مسائل زیست محیطی و محصولات در تهران برگزار می شود.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: در دو هفته آینده جلسه ای در تهران برای رسیدگی به مسائل ریزگردها و مسائل زیست محیطی و محصولات کشاورزی برگزار خواهیم کرد. ما با آقا موافقیم. چاووش اوغلو گفت: کمیته مشترکی که برای این منظور تشکیل دادیم باید اطلاعات تخصصی و فنی خود را ادامه دهند تا مشکلی برای هیچ یک از طرفین پیش نیاید، اما ساکنان سرزمین های ایران نزدیک به مرز ترکیه با هم مرتبط هستند برخی از مسائل طبیعت گرایان هستند که قادر به رفع نگرانی های خود هستند.

وی همچنین درباره وضعیت یمن صحبت کرد و بر لزوم ارتقای حقوق بشر تاکید کرد و گفت: در مورد سوریه تحولات اخیر در روند آستانه را بررسی کرده ایم.

ما معتقدیم که ترکیه در حمایت از فلسطین و آزادی بیت المقدس و مسجد الاقصی از آن دور نمانده است.

سازمان جهانی بهداشت در خصوص رژیم صهیونیستی گفت: ما فکر می کنیم که دولت صهیونیستی اولین دشمن مسلمانان و جهان اسلام است. ما به خوبی می دانیم که ترکیه در حمایت از فلسطین و آزادسازی قدس و مسجد الاقصی از خود دور نمانده است و به این جایگاه مهم ترکیه توجه زیادی داریم، اما به تحرکات این کشور توجه زیادی داریم. حکومت صهیونیستی و گویی توسط صهیونیست ها همه جا را دچار مشکل و ناآرامی کرد.

امیرعبداللهیان همچنین درباره سفر جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران گفت: با آقای آقایی در مورد مذاکرات با ایران صحبت کردم، البته برای رفتار صادقانه آمریکا و سه کشور اروپایی این است که به یک توافق برسیم. من از مشاوره و نظرات برادرم چاووشو او لو در این مورد و موارد دیگر بهره بردم.

وی با تشکر از سخاوت و مهمان نوازی چاووش اوغلو گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که امنیت ترکیه امنیت جمهوری اسلامی ایران است و ما بهترین ها را برای منطقه و کشور دوست و خواهر ترکیه می خواهیم. “