شوکا را در شهرستان بیجار استان گیلان تماشا کنید


شوکا را در شهرستان بیجار استان گیلان تماشا کنید

گونه کمیاب شوکا که به آهوی کوچک نیز معروف است در سد آیت الله بهجت در رودخانه بیجار گیلان یافت شد.

گزارش کردن گلو ذکر شد روابط عمومی و روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، گونه جانوری «شوکا» به عنوان حیوان کوچک استان گیلان که در جنگل های استان گیلان کمیاب است، به تازگی توسط یک گردشگر در حال شنا در آب های آیت الله کشف و عکسبرداری شده است. بهجت. سد بیجار رودبار.

علی فرهی تکرمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: شوکای معروف به کوچولوی گیلان به دلیل نداشتن اطلاعاتی از این دست در جنگل های گیلان کمیاب بود.

وی گفت: این شوکای نر هنگام سواری در تنگه آیت الله بهجت شهر توسط یکی از گردشگران بی خبر ضبط و فیلمبرداری شد. بیجار رودبار تکمیل شد.

فرهی همچنین مستندسازی حضور این حیوانات در مناطق طبیعی را نشان دهنده بقای این حیوانات دانست.

شوکا پستانداری است کوچکتر از آهو، کمی کندتر با دمی بسیار کوتاه که در ترکمنی «شوک»، در ترکی «آلیک» و به کردی «فایل گچه» نامیده می شود. موهای شوکا در تابستان کوتاه و نرم، به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و در زمستان خاکستری است.

این ویدئو را تماشا کن.

در کتاب اطلس پستانداران ایران منتشر شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست درباره قند بیا:

شوکا کوچکترین آهوی ایران است، زیستگاه اصلی آن سواحل دریای کاپین است، گوشت، جوانه، برگ، شاخه، پوست، میوه، قارچ، خزه و گلسنگ می خورد.

از نظر زیستگاه، پراکندگی و فراوانی این گونه می توان آن را یک گونه جنگلی در نظر گرفت.

او معمولاً قسمت های اولیه جنگل (جنگل های جوان) و جنگل های بین دشت و کوه را ترجیح می دهد.

پراکنده در جنگل های هیرکانی، جنگل های ارسباران در آذربایجان شرقی و جنگل های بلوط در مناطق اورامانات و جوانرود در غرب ایران، کمیاب است.

وضعیت حفاظت از آن به عنوان در معرض خطر توسط آژانس محیط زیست و در رده “کمترین نگرانی” (LC) در فهرست قرمز IUCN ذکر شده است.

تهدید اصلی این گونه در ایران شکار غیرمجاز و تخریب روستاها است.

شوکا کوچکترین گوزن ایران است

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن