شورای امنیت ملی عراق از اعزام نیرو به سرزمین های ایران


نشست شورای امنیت ملی عراق با حضور محمد شیعه السودانی نخست وزیر و عیسی عزیر رئیس ستاد پیشمرگه های کرد به منظور بررسی و یافتن پاسخ حملات جدید ایران و ترکیه برگزار شد. در مورد اقلیم کردستان

در بیانیه ای که پس از این دیدار منتشر شد، آمده است:

در این شورا درباره حملات و تجاوزات ترکیه و ایران به مرزهای عراق و بمباران برخی مناطق اقلیم کردستان عراق و ترس و آسیب به مردم و ثروت آنها بحث و تبادل نظر شد. گفت. شورای امنیت ملی عراق در این جلسه تصمیم گرفت «برنامه اصلاح نیروهای مرزی عراق به منظور کنترل خط بدون مرز در مرزهای ایران و ترکیه و ارائه کلیه نیازهای پشتیبانی و لجستیکی برای این نیروها تدوین کند. فرماندهی نیروهای مرزبانی تاخیر می‌کند تا بتوانند کار خود را انجام دهند.»

این در حالی است که به گزارش ایسنا، عضو دائمی ایران در سازمان ملل متحد امروز با ارسال نامه ای از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به توافق با دولت عراق برای «بستن مقر» رسیدگی کنند. و تروریست ها را در شمال این کشور از بین ببرید.» نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد در سخنانی درباره حملات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نزدیکی اقلیم کردستان گفت: پس از چندین مذاکره جمهوری اسلامی ایران با مقامات دولت عراق و مرز شمالی این کشور، ایران هیچ مشکلی ندارد. انتخابی جز استفاده از قدرت ذاتی خود برای حفاظت از خود در چارچوب قوانین بین المللی با هدف حفظ امنیت ملی خود اقدام به انجام عملیات علیه گروه های تروریستی مستقر در منطقه شمال عراق کرده است.

رادیو فرانسه