شواهدی از فعالیت صنعتی متالورژی در شهداد


شواهدی از فعالیت صنعتی متالورژی در شهداد

در بررسی بخشی از منطقه شهداد که با هدف دستیابی به پتانسیل های منطقه بر اساس وجود سایت های مرتبط با صنعت فلزات قدیمی انجام شد، سایت های فلزی فلز قدیمی نشان داده شد که نشان دهنده غلظت است. فعالیت صنعتی در این بخش از منطقه است.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا، روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، ثریا الیکای دهنو، مسئول پروژه فناوری فلزات باستانی جنوب شرق ایران، در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ در این مطلب گزارشی مربوط به فعالیت های گذشته می دهد. در این منطقه، منطقه کرمان از منظر صنعت فلزات قدیمی، به دلیل موقعیت منحصر به فرد و شرایط محیطی، یکی از قدیمی ترین مراکز تولید مس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی گفت: وجود معادن و تنوع فنی و فناوری اشیاء فلزی در عصر مفرغ گواه پیشرفت صنعت فلزکاری در این عرصه فرهنگی است و وجود پسماندهای باقیمانده از فرآیند متالورژی این مدعا را اثبات می کند. “

در مورد پروژه فناوری باستانی در جنوب شرق ایران، قسمت اول در شهداد کرمان ساخته شد که بخشی از این قسمت بررسی شد و هدف آن دستیابی به پتانسیل های منطقه بر اساس شرایط زندگی بود. از سایت های مرتبط با صنعت قدیم مکانیکی گفت: در این تحقیق به سایت های قدیمی ریخته گری فلزات رسیدیم که نشان دهنده تمرکز فعالیت های صنعتی در این نقطه از شهداد است.

صنعت متالورژی در شهداد کار می کند

وی افزود: در سطح سایت پیمایش که در حدود ۱.۵ کیلومتری شرق شهر شهداد در قسمت غربی کویر لوت قرار دارد، اطلاعات تاریخی و آثار فرهنگی از جمله شمش مس، اشیاء مفرغی، سنگ پراکنده شده است. سفال‌ها و نواحی اولیه شهری را می‌توان در دوره‌های بعدی تاریخ یافت و در اسلام نیز منابع آبی زیادی در این منطقه پدیدار شد.

رئیس پروژه مهندسی متالورژی باستانی جنوب ایران ارتفاع متوسط ​​این منطقه از سطح آب آزاد را ۳۸۵ متر عنوان کرد و گفت: به دلیل فرسایش باد و باران، کلوت های زیادی در منطقه مورد مطالعه وجود دارد و اطراف آن گاهی تا ۵ متر هم می رسد، اگرچه در قسمتی دیگر از کویر لوت کلوت هایی به ارتفاع بالاتر وجود دارد، نام شهداد بر اساس آمار ناسا گرم ترین مکان روی زمین است.

وی گفت: نتایج کاوش های باستان شناسی انجام شده در دهه های گذشته در این منطقه قابل مشاهده است.

الیکای دهنو در پایان می‌گوید: «این مطالعه با هدف شناسایی مکان‌های فسیلی برای به دست آوردن شواهد متالورژی، شناخت سیستم تامین مواد اولیه اولیه از مرکز منابع تولید، درک و درک روابط و تأثیرات فرهنگی و شناخت توسعه نشانه های فرهنگی، فناوری و صنعتی مطالعه فسیل های جمع آوری شده از سطح محوطه ها.

آغاز سومین دوره کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد اوج است.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین