شمخانی: همکاری برای حفظ امنیت نیاز واقعی منطقه است


پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ – ۲۲:۲۹

شمخانی

تهران (پانا) – یکی از اعضای کمیساریای عالی و دبیر شورای امنیت ملی در چارچوب سفرهای برنامه ریزی شده به کشورهای منطقه قفقاز به جمهوری ارمنستان سفر کرد. وی ظهر امروز با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان دیدار و درباره مسائل دوگانه، منطقه ای و بین المللی با وی گفتگو کرد.

شمخانی در این دیدار که با محوریت توسعه روابط دو کشور برگزار شد، مبرم ترین نیازهای منطقه را برای دستیابی به ثبات و پیشرفت، به حداقل رساندن خشونت، مشکلات، حفظ امنیت داخلی و افزایش همکاری ها بدون دخالت و دخالت قدرت های خارجی بیان کرد.

دبیر شورای امنیت ملی کشورمان بر حل اختلافات کشورهای منطقه از طریق مذاکره و پرهیز از خشونت تاکید کرد و گفت: مشکلات موجود در منطقه فضایی را برای حضور و کارکرد زیرزمینی ایجاد می کند که چندان زیاد نیست. تاثیر گذار.

دبیر شورای امنیت ملی کشورمان با قدردانی از سطح خوب روابط سیاسی فی مابین گفت: با توجه به علاقه رهبران دو کشور به توسعه روابط گسترده، سطح همکاری های اقتصادی باید افزایش یابد. نیز افزایش یابد. به همان میزان، اما بسیار بیشتر.

شمخانی اجرای کامل توافقات تهران- یروان را مهم دانست و تکمیل پروژه های مشترک بین دو کشور را ممکن دانست.

وی فعال‌سازی بسیاری از ظرفیت‌های همکاری بین دو کشور را باید مورد توجه ویژه خود دانست و اظهار داشت: مدیریت این ظرفیت‌ها موجب تقویت روابط دو کشور می‌شود.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه در ایروان، همکاری های دو کشور را بسیار خوب ارزیابی کرد. حرکت رو به جلو

وی با ابراز تمایل برای توسعه بیش از پیش روابط تهران- یروان در همه زمینه ها، مشارکت شرکت های ایرانی در پروژه های عمرانی ارمنستان را قدردانی کرد و گفت: آمادگی داریم سطح همکاری ها را در زمینه تامین نیازها و معیشت جشن بگیریم. از مردم ایران و ارمنستان.