شقایق فراهانی و علی صالحی و خاطرات محیطی در «نیم قرن حفاظت»


شنبه ۴ ژوئیه ۱۴۰۱ – ۱۷:۳۳

کد رنگ دو بعدی

تهران (پانا) – رویداد «نیم قرن پاسداری» با شعار «هر ایرانی یک طبیعت‌گرا» به میزبانی علی صالحی و شقایق فراهانی شنبه و یکشنبه هفته جاری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، «نیم قرن حفاظت» هر هفته میزبان دو نمایش هنری با تمرکز بر حفظ پنجاه سال حفاظت از محیط زیست تایید شده در ایران خواهد بود.
از این رو، علی صالحی شنبه ۴ تیرماه میهمان «نیم قرن حفظ» است که دو گونه فلامینگو و فوک خزری از آن حمایت می کنند. در ادامه این مراسم، رجبعلی کارگر در گفتگو با پرهام دیباج از تجربیات و خاطرات خود از سال ها تلاش برای حفاظت از محیط زیست صحبت کرد.
روز یکشنبه ۵ تیر، شقایق فراهانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با حضور در این موضوع از پلنگ ایرانی به عنوان پیامی زیست محیطی حمایت کرد.
گفتگو با یزدان سینکای طبیعت دان بازنشسته مازندرانی و شنیدن خاطرات وی از دیگر بخش های این پروژه است.

داستان های عکس ها و صحنه های وحشی ایران که توسط دیباج تهیه شده و بحث این عکس ها از دیگر بخش های این پروژه است.

در «نیم قرن پاسداری» علاوه بر گفتگو با هنرمندانی چون دارا حیایی، کاوه خداشناس، کیسان دیباج، حسین رفیعی، محمد دلاوری، شقایق فراهانی، شبنم قلی خانی، مرتضی کاظمی، شهرزاد کمال زاده و سیروس هلم و محیط زیست. و سربازان در منطقه حفاظت از محیط زیست نیز مورد بحث قرار می گیرند.

پروژه «نیم قرن حفاظت» کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه دو به طراحی، مجری و تهیه کنندگی پرهام دیباج است که در ۱۵ قسمت شنبه و یکشنبه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.

این رویداد همچنین روزهای دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۵ پخش خواهد شد.