سیل ۳۶ فوتی در استان تهران مرمت و ساخت امامزاده داوود آغاز شد


شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۸:۴۳

سیل امامزاده داوود

تهران (پانا) – استاندار تهران گفت: ۱۱ نفر در فیروزکوه، ۱۹ نفر در امامزاده داوود، یک نفر در دماوند، ۴ نفر در فردیس، یک نفر در شمیرانات و در مجموع ۳۶ نفر در استان تهران بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند. جاری شدن سیل

محسن منصوری استاندار تهران ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان سیل و آرزوی سلامتی برای آسیب دیدگان این حادثه گفت: وجود تجهیزات و خدمات نجات غریق در روستا مزداران فیروزکوه برای ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان ممکن.”

وی ادامه داد: از نظر تجهیزات منطقه راضی است و از نظر نیروی انسانی بیش از ۱۵۰۰ نفر از ارگان های مختلف از جمله هلال احمر، شهرستان ها و دولت ها در حال ارائه خدمات در روستای مزداران هستند و کار به سرعت در حال پیشرفت است. .

استاندار تهران به عظمت سران کشور به ویژه رئیس جمهور در شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در کمتر از ۱۲ ساعت وضعیت آسیب دیدگان چهار سیل را پیگیری کرد و نشان داد که چقدر نگران است. آن ها هستند. شبانه روز مسائل را پیگیری کنید و تمام ساختمان های دولتی برای کاهش مشکلات بسیج شده اند.

منصوری درباره وضعیت امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل در امامزاده داوود گفت: اولین عملیات و جست و جوی مفقودین در امامزاده داوود به پایان رسیده و هم اکنون عملیات حفاری و آواربرداری از امامزاده و مغازه ها و رستوران های اطراف انجام می شود. و هزاران نفر دیروز و امروز در این منطقه مشغول به کار هستند و اکنون باید درگیر روند بازسازی و بازسازی باشیم.

وی در خصوص تعداد فوتی های ناشی از سیل در استان تهران گفت: در فیروزکوه ۱۱ نفر، امامزاده داوود ۱۹ نفر، دماوند یک نفر، پردیس ۴ نفر، شمیرانات یک نفر و در مجموع ۳۶ نفر فوت کردند. در استان تهران بر اثر سیل.

استاندار تهران گفت: ۴ نفر در فیروزکوه مفقود شده اند و بدون اختیار به گفته مسافران، ۲ نفر در کمپ مفقود شده اند و اقدامات برای تعیین تکلیف آنها در حال انجام است.