سیل یزد به ۳۵۰ کانال در این استان خسارت وارد کرد


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه سیل و بارندگی به باغات انگور، مزارع، دام و گلخانه ها خسارت جدی وارد کرده است، گفت: خسارت جدی به ۳۵۰ رشته قنات در استان یزد وارد شده است.

گزارش کردن گلو سید ابوالفضل وکیلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: بیش از ۳۵۰ قنوات در استان یزد شکسته و بسیاری از باغ ها و مزارع آسیب دیده و دچار آبگرفتگی شدند.

وی گفت: شاهد آسیب جدی به جاده های بین مزارع هستیم همچنین حوزه های دامی دولت، دامداری ها و مرغداری ها پس از بارندگی بی سابقه با مشکلات جدی در بخش های مختلف استان یزد مواجه شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: واحدهای تولیدی دام و طیور و گلخانه داران توجه به بارندگی و حفاظت از واحدهای خود را داشته باشند زیرا بارندگی همچنان قوی است، اداره کل هواشناسی هشدار قرمز داده است، پس آمادگی لازم را داشته باشید. هر اتفاقی بیفتد.” واکسن بزن.”

این وکیل دادگستری از برآورد خسارت وارده به حوزه کشاورزی و دامپروری کشور خبر داد و گفت: تلاش می کنیم این میزان خسارت را برای جبران خسارت به وزارت کشور منعکس کنیم.

وی گفت: کل شهر با مشکلات جدی مواجه شده است به ویژه قنوات استان آسیب زیادی دیده و در برخی موارد آب کانال ها مسدود شده است و نیاز به کار زیادی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد افزود: در شهرستان های تفت، مهریز، بهاباد، بافاق، میبد، اردکان و اشکذر با توجه به شدت بارندگی ها و خسارات وارده خسارت زیادی به گلخانه ها وارد شد. در بسیاری از بخش های کشاورزی در شهرها انجام شد.”

وکیلی گفت: متأسفانه گلخانه های شهرهای اشکذر و یزد آسیب دیدند و در برخی موارد گلخانه ها به طور کامل دچار آبگرفتگی شدند و خسارت این مناطق به دلیل کامل نبودن آنها سنگین بود. محصولات بسته موثر بوده است

وی گفت: تعدادی از دام های حاشیه ابراهیم آباد که در کنار رودخانه هستند بر اثر سیلاب به دلیل بالا آمدن آب رودخانه آسیب دیدند.

حرکت طوفان به سمت جنوب کشور تا چهار روز آینده ادامه خواهد داشت

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن