سیل در استهبان; تصادف دوباره اتفاق افتاد


سیل در استهبان; تصادف دوباره اتفاق افتاد

بر اثر این سیل ۲۱ نفر جان باختند و ۲ نفر همچنان مفقود هستند.

گزارش کردن گلو عصر روز جمعه ۳۱ تیرماه، بارندگی های فصلی در شهرهای نی ریز و اطراف سلطان شهباز استهبان منجر به طغیان رودخانه رودبال شد.

این نسخه تکراری از آنچه قبلا در ایران رخ داده است. عصر روز تعطیل است و مردمی که لیاقتش را ندارند کنار رودخانه هستند. یا هشدارها به گوش مردم نرسید و یا مردم تا آخرین ثانیه ها مشکل را جدی نگرفتند.

مدیر عامل تیم بازیابی فیلم قرمز: بر اثر جاری شدن سیل روز گذشته در شهرهای استهبان و نی ریز از پناهگاه نی ریز تا سد استهبان (حدود ۴۰ کیلومتر) ۸۹ نفر مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه سیل بیشترین خسارت را در تفرجگاه امامزاده سلطان شهباز استهبان وارد کرده است، گفت: امدادگران هلال احمر ۷۴ نفر را از سیل نجات دادند اما فوتی نداشتند و ۱۵ نفر به دلیل این مشکل جان باختند. ، ۸ نفر همچنان مفقود هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: تا ساعت ۶:۳۰ صبح امروز ۲۹ تیم مدیریتی شامل ۱۴۰ امدادگر هلال احمر با استفاده از ۲۴ خودروی امدادی برای التیام زخم ها در عملیات امداد و نجات شرکت کرده اند.

لازم به ذکر است؛ روستاهای امامزاده سلطان شهباز، باغ شاد، داهویی، باخنو، درب قائله، انجیرک علیا و سفلی، آببند، بردانو و مهدی آباد از روز گذشته در استان فارس متاثر از سیل و جاری شدن سیل شدند.

انتهای پیام