سگ کشی در گندک; راه تعامل بسته است


سگ کشی در گندک; یک مهمانی شاد یک مهمانی گریه است

گزارش کردن گلو کلینیک و مرکز درمانی سگ های بدون صاحب در منطقه گندک دماوند که در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ و با حضور مالکان افتتاح شد، در صفحه اینستاگرام خود از تیراندازی بیش از ۱۰۰۰ سگ توسط شهرداری دماوند خبر داد.

این مشکل واکنش شدیدی را در پی داشت و بسیاری از فعالان این حوزه اعتراض کردند.

یکی از بزرگترین مشکلات ایران این است که این سگ های ولگرد در شهرها، مناطق حفاظت شده و جنگل ها زندگی می کنند.

سگ کشی در گندک

سگ حیوان وحشی نیست

غذا دادن به سگ مزایا و معایبی دارد.

موضوع اصلی بحث بین موافقان و مخالفان این است که آیا سگ حیوان خانگی است یا خیر؟

مطالعات ژنتیکی و علم به وضوح نشان می‌دهد که سگ‌ها حیوان خانگی هستند و طبیعی نیستند، اما بسیاری از فعالان این حوزه مخالف هستند و معتقدند سگ‌ها باید در طبیعت آزاد باشند.

در ایران البته مانند کشورهای اروپایی قوانینی برای نگهداری سگ وجود ندارد و افراد بسیار کمی سگ خود را طبق استانداردهای جهانی به خیابان می آورند و مثلا وقت خود را از خیابان جمع می کنند.

به هر حال سلاخی سگ ها در گندک نشان می دهد که راه ارتباطی این دو گروه بسته است و جایی برای گفت و گو نیست و گروهی از اتفاقات گندک خوشحال می شوند و گریه می کنند.

تمرکز روی سگ ها یک فعالیت اجتماعی و بعضا سیاسی است و شبکه های ماهواره ای و شبکه های تلویزیونی محلی روی این موضوع کار می کنند.

شبکه های ماهواره ای به شدت طرفدار اهلی شدن سگ و گربه هستند و شبکه های سرپوشیده به شدت با این موضوع مخالف هستند، حتی نگهداری سگ و گربه در خانه راه میانه ای برای طرفداران و دوستداران این رشته وجود ندارد.

مرکز گندک که کار آن بر اساس دستورالعمل ها و رهنمودهای اداره کل شهرها و شهرستان های کشور انجام می شود، تلاش می کند تا پایگاهی برای زندگی و ارائه خدماتی مانند شکار زنده و انتقال به محل برای رفع آلودگی، عقیم سازی باشد. و همکاری با سازمان های مردم نهاد، آن هم زیر نظر دوستداران حیوانات.

به گفته برخی از اهالی گندک، تعداد سگ های رها شده و سگ های ولگرد در این منطقه افزایش یافته است، اما تصور این است که بدون کشتار، شهرداری آب مورد نیاز خانه را تامین کند.بهداشت و مراقبت گندک و ارائه تسهیلات به سلامت مرکز در منطقه، مکانی امن برای مراقبت از سگ

سگ های ولگرد و سهم آنها در انقراض حیوانات

سگ هایی که در طبیعت رها شده اند نباید تغذیه شوند

انتهای پیام