سومین دوره مسابقات المپیاد بالاترین مهارت ها در ۲۵ رده المپیک برگزار می شود


شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ – ۲۱:۳۸

مزرعه یانی زاده

تهران (پانا) – رئیس اداره توسعه آموزش و پرورش بومی و دفتر صلاحیت وزارت ورزش و جوانان از برگزاری سومین المپیاد استعدادهای برتر در المپیک ۲۵ رده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، فرامرز کیانی زاده رئیس اداره توسعه آموزش و پرورش و اداره صلاحیت های وزارت ورزش از توزیع ۱۱۹۶ جایزه در سه ماهه سوم المپیاد استعدادهای درخشان در دو رده دخترانه و پسرانه می گوید. . رده سنی ۱۲ تا ۱۶ سال تصریح کرد: با تمرین در ۲۵ رشته المپیک شامل اسکی، بدمینتون، بسکتبال، بوکس، تیراندازی با کمان، تیراندازی با کمان، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، سالن بدنسازی، کوهنوردی و ورزش (صخره نوردی)، شنا، شیرجه و واترپلو، قایق سواری ، کشتی آزاد و کشتی، وزنه برداری، والیبال، هندبال، سه گانه، گلف، هاکی، تکواندو، دو و میدانی و جودو.

کیانی زاده، جایزه استعدادیابی را منبع اصلی حمایت از تیم های ملی دانست و افزود: یافتن تخصص ورزشی به جذب، پرورش و حفظ نیروی انسانی برای کسب مدال در مسابقات بین المللی کمک می کند.

رئیس اداره توسعه آموزش عالی و اداره صلاحیت‌های وزارت ورزش با قرائت توصیه‌های فنی و دستورالعمل‌های اجرایی برای برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد مهارت‌های برتر ورزش کشور در دو روز آینده گفت:

وی استعدادیابی و انتخاب قهرمانی را یکی از موضوعات مورد توجه وزیر ورزش برشمرد و افزود: سازمان خوبی با قابلیت برگزاری المپیاد به ثبت رسانده ایم که سومین رشته ورزشی مهم کشور است. قصد ما این است که شورای عالی این مسابقات را با مجوز وزیر حفظ کنیم.» بیا بازی بسازیم

کیانی زاده تداوم مسابقات ورزشی رقابتی را راهی برای توسعه ورزش حرفه ای در آینده دانست و گفت: برای تداوم این امر ستاد برگزاری این مسابقات به ریاست سید محمد پولادگر معاون توسعه مسابقات و توسعه ورزش های حرفه ای وزارتخانه تشکیل شد. ورزش و جوانان ما رئیس استانداری هستیم.

وی از برکت دولت تهران برای افتتاحیه سومین دوره مسابقات مهارت های برتر کشور در ۲۸ مرداد ماه خبر داد و افزود: این دوره به همت دولت آذربایجان شرقی، اصفهان، گیلان، مرکزی، زنجان، مازندران، البرز، کو چهارمحال برگزار می شود. و بختیاری و تهران.