سومین بچه ایران به مرحله گوشتخواری رفت


سومین بچه ایران به مرحله گوشتخواری رفت

رئیس محیط زیست و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه توله گانیت توران در زمین شیردوشی خشک قدم زد و غذا را خورد، خاطرنشان کرد: مادر گانیت ایرانی پس از سزارین در محیط کنترل قرار دارد و تا پایان امسال می تواند دوباره متولد شود.” آزاد خواهد شد».

گزارش کردن گلو به گفته سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست، حسن اکبری در گفت و گو با خبرنگار محیط زیست ایرنا، گفت: توله یخ توران در آستانه رفتن به منطقه شیردوشی خشک به فضای گوشتخواران رسیده است. این بار بیشتر گوشت مرغ مصرف می شود، اما گوشت قرمز هم مصرف می شود. او آن را می خورد و به مرحله ای می رود که بسیار گوشتخوار است و از گوشت قرمز استفاده می کند.

وی گفت: به سگ مکمل غذایی نیز داده می شود، زیرا تقریباً گوشت خواری را شروع کرده است، یعنی حدود ۲ هفته است که وضعیت سگ به طور قابل توجهی بهبود یافته، روند رشد، افزایش وزن، تحرک و زندگی سگ بهبود یافته است. سگ.سگ خیلی رشد کرده و اگر مشکلی نداشته باشه با کمی میتونه کمبود وزن رو روی خودش اصلاح کنه و به رشد طبیعی ادامه بده، هرچند هنوز پرتو هست، اما سیستم ایمنی بدنش ضعیفه. باید تحت نظر باشد.

گیاه توران تا پایان سال آماده رشد مجدد است

وی همچنین درباره وضعیت یوزپلنگ مادر ایرانی در منطقه توران گفت: وضعیت یوز ماده ایرانی خوب است و بعد از سزارین عمل طبیعی خود را سپری می کند و منتظر پیوستن به بخش بذر در این منطقه هستیم. آینده نزدیک. “

اکبری تصریح کرد: برای ازدواج جدید مشکلی وجود ندارد، نظر دامپزشکان محلی و پیتر کالدول دامپزشک آفریقایی که به ایران آمده است، با وجود اینکه یوزپلنگ آماده است، اکنون باید منتظر ماند تا بدن آن به طور کامل برسد. آماده شده، شفا باید انجام شود. به نظر می رسد تا پایان سال بتوانیم حیوان را وارد چرخه نسلی کنیم، اما فعلاً از نظر طبیعی مشکلی وجود ندارد، این تنها زمان است، باید زمان بهبودی بگذرد.

یوزپلنگ ماده در ایران وضعیت خوبی دارد و پس از سزارین مراحل طبیعی خود را سپری می کند و امیدواریم به نسل آینده بپیوندد.

سومین بچه ایران به مرحله گوشتخواری رفت

مدیرکل محیط زیست و تنوع سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: ایران پس از سزارین با وجود اینکه مدتی آنتی بیوتیک مصرف می کرد و در بازرسی توسط دامپزشک آفریقایی بود، باز هم پس از سزارین برگشت. شکل بیماری. خیلی خوب، مشکلی وجود نداشت.» دیگر خبری از بارداری نیست.

وی درباره وضعیت فیروز یوزپلنگ نر در اسارت گفت: فیروز همچنان نگهداری می شود و برای بارداری بعدی ایران مورد استفاده قرار می گیرد و این حیوان از محیط جدا شده و تغییری برای وی در این زمینه شناسایی شده است. نسل .و چون در اسارت نر و پیر و طولانی وجود ندارد، پس شکل وحش به حالت طبیعی برمی گردد؛ به هر حال حیوان برای مدتی بدون شکار از محیط جدا شده و خورده است. غذاهای آماده، در حالی که هیچ نر دیگری وجود ندارد که بتوانیم در پرورش از آن استفاده کنیم، یعنی ذخیره ی گاوها در طبیعت برای جفت گیری فیروزه با نر دیگر کافی نیست.

۲۱ اردیبهشت ماه یک یوزپلنگ در منطقه توران با عمل سزارین ۳ گوساله یوز به دنیا آورد که به گفته مسئولان مدیریت محیط زیست، این گوساله ها به دلیل استعداد ژنتیکی مردند و گوساله دوم را در ۲۸ اردیبهشت از دست دادند. یک سوم گوساله ها به یک بیمارستان خصوصی دامپزشکی در تهران منتقل شدند و تحت نظر دامپزشکی هستند.

با توجه به اهمیت حفظ بقا و تکثیر این گونه بسیار مهم و عدم آگاهی کشور از نحوه پرورش دستی توله یوزپلنگ، سازمان حفاظت محیط زیست از کارشناس حیوانات یوزپلنگ آفریقایی درخواست کرد تا برای بازدید از یوز مادر به ایران بیاید. و بچه ها، برای اطمینان در ۴ ژوئن، دکتر پیتر کالدول پناهگاه یوزپلنگ آفریقایی را برای یک سفر ۵ روزه به ایران ترک خواهد کرد و در این مدت به طور کامل از ایران و بچه بازدید خواهد شد.

زندگی یک یوزپلنگ ایرانی و گذراندن دوران بسیار سختی

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن