سریال Black Mirror; افرادی که در دست تکنولوژی هستند


سریال Black Mirror; افرادی که در دست تکنولوژی هستند

گزارش کردن گلو انسان به زمین آمد تا همه چیز را کنترل کند، غافل از اینکه زندگی و هویتش در دستان فناوری او گم خواهد شد.

آینه سیاه مجموعه ای از رمان ها در ژانر علمی تخیلی است که توسط چارلی بروکر در بریتانیا منتشر شده است.

بروکر علاوه بر نویسندگی، یکی از تهیه کنندگان اجرایی پروژه با آنابل جونز نیز می باشد. هر قسمت از سریال داستان و بازیگران متفاوتی دارد.

Black Mirror به رابطه فناوری با مردم و تأثیر آن بر زندگی نگاه می کند. بیشتر قسمت های سریال در جامعه مدرن می گذرد و جنبه تاریک رابطه انسان با تکنولوژی را بررسی می کند.

بروکر برای ایجاد فضا و نوشتن داستان های مختلف Black Mirror از سریال محبوب The Werewolf Zone الهام گرفته است. بروکر دوست داشت بدون ترس و ممانعت به سراغ موضوعات روز و داغ برود و آنها را در یک سریال به چالش بکشد. بروکر در Black Mirror بر رابطه بین مردم و فناوری تمرکز می کند.

دو فصل اول این سریال که هر قسمت شامل ۳ قسمت است، بین دسامبر ۲۰۱۱ تا فوریه ۲۰۱۳ توسط کانال ۴ بریتانیا تولید و پخش شد. در سپتامبر ۲۰۱۵، توسط حقوق نتفلیکس برای ساخت سریال خریداری و فصل سوم و چهارم، هر کدام با ۶ قسمت توسط این شرکت تولید و پخش شده است.

آینه سیاه در سال ۲۰۱۱ واقعیت دنیای مدرن را نشان می دهد که یک دهه بعد نمونه های عینی را در جهان دیده است و برخی در سال های آینده ظاهر خواهند شد.

آینه سیاه در مضمون و همان طور که از عنوانش مشخص است، داستانی بسیار تلخ از توانایی تکنولوژی مدرن در نشان دادن آن جنبه از ماهیت سیاه مردم است که در حضور علم نمی توان آن را از بین برد.

بروکر همچنین در این مورد با روزنامه گاردین صحبت کرد:

“اگر تکنولوژی دارویی است که مردم را هیپنوتیزم می کند، عواقب این دارو چیست؟ این فاصله بین شادی و غم، آینه سیاه، سریال درام جدید من است.

آینه سیاه همان چیزی است که روی هر دیوار، هر میز، هر کف دست، صفحه نمایش سرد و روشن تلویزیون، مانیتور و گوشی هوشمند خود می بینید. آینه سیاه سریالی است که سیاهی زندگی انسان را مانند آینه به شما نشان می دهد.»

این سریال را می توانید از اینجا تماشا کنید پیریمو چشم انداز کار کردن.

سایر فیلم های داخلی و خارجی را در این مطلب مرور کنید متصل خواندن.

انتهای پیام

نویسنده: هانیه شریعتی

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین