ساعتی نیست که ندانم چگونه زندگی کنم و برای حل مشکلات مردم تلاش نکنم


آیت الله رئیسی در دیدار جمعی از مردم خراسان شمالی؛

پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ – ۱۹:۰۶

ریسی

تهران (پانا) – رئیس جمهور که به گفته خودش از وضعیت معیشتی عشاق در شهر و خانه مطلع است، توضیح داد که من همچنان در اجتماع زندگی می کنم و نه فقط یک شب، بلکه ساعتی به پایان آن نمی مانم. برای درک نکردن زندگی و روز و شب انسان. ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد تا در اسرع وقت مشکلات را به حداقل برسانیم.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در بیست و ششمین سفر استانی دولت مردمی در دیدار جمعی از اقشار مختلف مردم خراسان شمالی، مردم این استان را از دوستان نزدیک امام رئوف و بسیار آگاه خواند. . ، ایمان، صداقت، مسئولیت پذیری و خونگرم می دانستند که در طول هزاران سال گذشته روحیه پذیرایی از زائران امام رضا (ع) را داشته اند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم خراسان شمالی و زبان های مختلف ترکی، کردی، کرمانجی، ترکمنی و فارسی متحد، متحد، یکپارچه و سخت کوش هستند، گفت: مردم این کشور در پیروزی اسلام. روزها.
دکتر رئیسی همچنین با اشاره به دستور رئیس‌وزیر تحول که امروز نشر را مرکز عمل در کشور دانسته‌اند، گفت: دانشگاه‌های خراسان شمالی خوب هستند، دانشگاه‌ها و فرهنگ‌ها مردان و زنانی با دانش نظامی گسترده تربیت کرده‌اند. کار سخت و تلاش این دوستان عزیز است که نتیجه کارشان را در پیشرفت کشور و کشور ببینند.
رئیس جمهور با بیان اینکه موفقیت بزرگ دولت همکاری با مردم برای ایجاد فضای کار و کار و تولید و استفاده صحیح از فضا و منابع است، تصریح کرد: در بازدید امروز از مجتمع پتروشیمی شاهد بودیم. کار زیادی توسط ماشین‌ها، کارگران و کارگران در محل کار انجام می‌شود، اما باید تغییر کند.
آیت‌الله رئیسی ادامه می‌دهد: اولین تغییر لازم برای عملیات این پتروشیمی، استفاده از پساب به جای آب شرب است. مقرر شد تا پایان سال جاری در کمترین زمان ممکن تمامی طبقات به منظور جایگزینی پسماندهای داخلی این ساختمان حذف و آب مصرفی در این منطقه در اختیار عموم قرار گیرد. همچنین با سرمایه گذاری پول می توان علاوه بر ارتقای بهره وری، فرصت های شغلی این بخش را که در حال حاضر ۱۲۰۰ نفر است، ۲ یا ۳ برابر افزایش داد.
رئیس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم برنامه نظارت بر فعالیت کشاورزان و برنامه ها، تغذیه و نمایش میزان عرضه میوه های آنها، گفت: باید با صدور مجوز برای خرید مواد غذایی و پرداخت هزینه، به کیفیت محصول، مزرعه و مزرعه کمک کنیم. نقدی . ثبت نام
دکتر رئیسی در ادامه سخنان خود با اشاره به آمار ۷۰۰ تلفات ناشی از پارگی روده بزرگ در زمان افتتاح دولت ملت، گفت: آیا.
رئیس جمهور ادامه داد: به لطف خدا و به لطف دعا و همکاری مردم و از همه مهمتر به همت کادر درمانی و پرستاران کشور به سمت تک رقمی شدن تعداد جانباختگان کرونا می رویم. ، گاهی اوقات صفر.” جا دارد واقعا از کادر پزشکی تشکر کنم که با کمک خالصانه مردم شبانه روز جان، جان، خانواده و سلامتی خود را برای حفظ جان مردم فدا کردند.
آیت الله رئیسی همچنین با اشاره به اینکه دولت مردم در ابتدای کار با کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیاردی دچار مشکلات مالی شد، گفت: دولت زحمت زیادی کشید تا از مرکز بانک وام بگیرد و پول را چاپ کند که مالک است. تورم ۱۴۰۰ را پشت سر بگذارید.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم از ابتدای شروع به کار خود، هر ماه علاوه بر پرداخت خدمات و حقوق، بین ۱۰ تا ۱۳ میلیارد تن هزینه هایی را که در این دولت انجام نشده است، پرداخت می کند. .
دکتر رئیسی گفت: امروز به برکت اقتدار و افتخاری که ایجاد کردید و بدون امضای قرارداد و بدون پذیرش محدودیت های جدید در زمین، خرید نفت در حد قابل قبولی است، اما قبلا گفتند نه نفت می تواند باشد. خریده است.” نسبت خالص بدهی ۴۸۰ هزار میلیارد دلاری و بازپرداخت بدهی های مربوط به دوره های قبل از افزایش درآمدهای حاصل از این افزایش فروش نفت حاصل شده است.
رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ما به دنبال رفع عوارض و عوارض هستیم، گفت: به همه اقشار جامعه می گویم هیچ یک از درخواست های شما برای کارمزد و عوارض نیست، مزایا اشتباه است، بلکه فقط باید هزینه ها را پرداخت کنیم. . بگذار همه راضی باشند .
آیت‌الله رئیسی درباره سفرهای خود به کشورهای مختلف گفت: می‌توانید در تهران بمانید و از دولت‌ها اطلاعات بگیرید، اما بشنوید که چه کسانی آماده دیدن هستند. با نشستن در کنار یک دامدار، کشاورز، معلم، مدل، فروشنده یا فروشنده که شخص را متفاوت می شناسد، به این تجربه افتخار می کنم. برخی که مخالف سفرهای دولتی هستند ممکن است ندانند چگونه ملاقات کنند و به عموم بروند، که من توصیه می کنم این کار را انجام دهند.
رئیس جمهور به ارقام فدرال و فدرال در مورد افزایش رشد اقتصادی اشاره کرد. در ماه های آخر دهه ۱۴۰۰ از ۴ درصد به ۵ درصد رسید و نتیجه آن این بود: و باران بارید به من پول استراحت داد. درآمد ملی در جامعه
دکتر رئیسی گفت: اگر ارزش پول ملی با وجود افزایش چشمگیر دستمزدها کاهش یابد، همیشه با تورم مخالفت نخواهیم کرد. تورم باید متوقف شود. دولت مردمی از ابتدا به دنبال جلوگیری از سقوط سلطنت، جلوگیری از رکود اقتصادی، تثبیت کالاهای اساسی، جلوگیری از تورم بود، این موضوع هنوز مطرح است.
رئیس جمهور با بیان اینکه از وضعیت معیشتی مردم عزیزمان در شهر و روستا مطلع است، تصریح کرد: من همیشه در میان مردم زندگی می کنم، حتی یک شبه نیست، اما ساعتی نیست که زندگی مردم در آن زندگی کند. مردم فراموش شده است مردم. شبانه روز تلاش می کنیم تا خطرات را زودتر کاهش دهیم تا مردم شاهد رشد اقتصادی و گشایش زندگی و تجارت باشند.
آیت‌الله رئیسی با بیان شرایطی که برای راه‌اندازی مؤسسات و فعالیت‌های آموزشی با جلوگیری از گسیختگی تاج در نظر گرفته شده است، گفت: خواهش می‌کنم به دلیل پاره شدن تاج، شاهد بحران جهانی فزاینده‌ای هستیم که باعث شده است. با شروع جنگ در اوکراین تشدید شد. امروز همه کشورها در این مورد هستند اما در کشور ما پس از توکل به خدا و توکل به رهبر، سرمایه عظیمی برای حمایت از مردم ایران داریم.
رئیس جمهور با بیان اینکه با توکل به خدا، رهبری مردم و مشارکت مردم و الگو گرفتن از سیره شاهدان به ویژه شهید سلیمانی می توانیم بر مشکل فائق آییم، گفت: نقاط قوت کشور را مد نظر دارم. معنویت، مشارکت و حمایت عمومی، اراده دولت، سخت کوشی کارگران، کشاورزان، کارگران، اساتید، دانشجویان و دانشجویان، کارآفرینان و اقشار و همه گروه ها در سراسر کشور. به عنوان یک گنج آینده کشور بسیار روشن است.
دکتر هم گفت. رئیسی: «در بحبوحه جنگ و ایام جفا که دشمن بر ما سخت می‌گرفت، شما مردم خراسان شمالی و سایر ایرانیان توانستید مقاومت کنید و امروز به آمریکا اعلام کنید که شدت آن فشار بر جمهوری اسلامی به کلی متوقف شده است.» این پیروزی شما و مردم بزرگ ایران است.
رئیس جمهور گفت: از طرف شما مردم از آمریکایی ها می خواهیم مطمئن شوند که با مردم ایران به زور صحبت نکنید. صدای زور جواب نمی دهد. این ملت جنگ را با پیروزی و چیرگی پیروز شده و ۴۰ سال است که مبارزه کرده است. این کشور مطمئناً در جنگ اقتصادی و جنگ رسانه ای پیروز خواهد شد.
آیت‌الله رئیسی در بیانیه‌ای که شرکت در جهاد را تبیین و تبیین تلاش دشمن برای ایجاد غم و اندوه و ناامیدی می‌داند، می‌گوید: ایجاد امید کنید. امید در گفتار و عمل نیست بلکه در عمل است. هرکس در کجا باشد، هر کجا باشد، هر کجا با قلم و گفتارش غم و ناامیدی در مردم بیافریند، نداند یا نداند، خواه ناخواه حرکت کرده است. از استراتژی دشمن
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: همه مدیران، ادارات و سازمان‌ها و همه کسانی که به نام کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند، باید برای امیدآفرینی مردم و دل‌های جوانان ایرانی از هر کاری و وظایف خود استفاده کنند. . تا شکست را قوی تر و تحقیرآمیزتر دشمن کند
دکتر ادامه خواهد داد. رئیسی: در این راه سردار شهید سلیمانی و شاهدان الگوی ما هستند با عدم شرکت در مداخلات بی دست که از همه حجاب ها افتادند و راه را هموار کردند و پیروز شدند. حاج قاسم با وجود سرمایه، پول، علم و سلاحی که از داعش دریافت کرد، با استقامت، پیگیری، توکل به خدا و اعتماد به نفس، پیروزی های بزرگی برای کشور به دست آورد.
رئیس جمهور در جمع فرزندان و دختران اسلام ایرانی گفت: با قوت فکر و توکل به خداوند متعال می توان به پیروزی ها و موفقیت ها دست یافت. سطح جمهوری اسلامی ایران
آیت الله رئیسی همچنین گفت: تامین تمام نیازهای کشور در قالب اعتبارات گردشگری استانی امکان پذیر نیست، بنابراین اولویت های ما متمرکز است. امروز نزدیک به ۵۰ سال پروژه در سطح کشور به اتمام رسیده است، اما در سفرهای استانی، پروژه های کلیدی شناسایی شده و اعتباراتی برای تکمیل اختصاص داده می شود. زمانی که به خراسان شمالی سفر کردیم، طبق مصوبات سفر فرمانده معظم کل قوا، تکمیل پروژه های اصلی را پیگیری کردیم و از مجریان خواستیم با روحیه جهادی فعالیت ها را دنبال کنند و مردم و قاریان بر آنها نظارت داشته باشند. کارایی. .