ساخت ۱۰۰۰۰ مگاوات برق جدید در کشور برنامه ریزی شده است


مراسم تودیع و معرفه وزیر راه و شهرسازی

تهران (پانا) – رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ساخت ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور در حال برنامه ریزی است و این پروژه هم اکنون در حال انجام است.

محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر به شهرستان خنداب گفت: اولین هدف از سفر به خنداب ابلاغ پیام و سلام حضرت آیت الله سیدابراهیم رئیسی مقام معظم رهبری است. رئیس جمهور، به مردم محلی زیرا طبق هماهنگی های سفرهای استانی قرار بر این شده که یکی از مسئولان اصلی هیئت دولت نیز در شهرستان ها حضور داشته باشد.

وی با اشاره به دیدار دولتمردان و مردم در سفرهای استانی افزود: اعضای هیات دولت در سفرهای استانی وضعیت شهرستان ها و پروژه ها و طرح های مورد نیاز را بررسی می کنند که در این سفرها با هم دیدار می کنند. مردم به همراه خانواده های معزز شهدا جلسه شورای اداری در جمع مسئولین شهرستان، نمایندگان اقتصادی و مدیران محترم شهرستان تشکیل و با بحث و بررسی مسائل در جریان مشکلات قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: طی بازدیدها و مذاکرات، اطلاعات وضعیت شهرستان ها یکسان خواهد بود و همه این موارد به رئیس جمهور ارسال می شود.

اسلامی تصریح کرد: بر اساس دستورات و مصوبات رئیس جمهور در آخرین جلسه هیات دولت مقرر شد با نمایندگان دولت که به شهرستان ها رفته اند جلسه ای داشته باشیم و مسئولان درباره مسائل و مشکلات صحبت کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه با وجود مردم فهیم و پرتلاش خنداب این شهرستان از انرژی خوب و خوبی برخوردار است بنابراین این شهرستان با توجه به این موارد دارای کارنامه خوب و خوبی در زمینه کشاورزی و کشاورزی است. ، توسعه صنایع اضافی ضروری است باید برای خنداب ساخته شود تا بتواند برای مردم و منطقه زنجیره ارزش ایجاد کند و برای جذب افراد تحصیلکرده مشاغل سودآور ایجاد کند.

وی بیان کرد: وجود مجتمع آب سنگین و راکتور خنداب در این شهرستان باعث ایجاد نقطه قوت فناوری، صنعت و پژوهش و افزایش سطح دانش و فناوری در کشور شده و این مرکز در جذب موثر بوده است. منطقه و منطقه رهبر

اسلامی تاکید کرد: مهم‌ترین موضوع، هماهنگی مسئولیت اجتماعی با برنامه‌های دولت و مردم و برنامه‌های عمومی است که ذینفعان اقتصادی و اجتماعی در شهرستان خنداب دارند تا منابع موجود باشد. برای تأثیرگذاری و در نهایت تأثیرات آن در زندگی مردم باید مشهود باشد، شهروندان باید از این موارد در زندگی خود آگاه باشند.

معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه مدیران، دولت و دست اندرکاران اقتصادی و اجتماعی با ارتباطات توانسته اند این کار را انجام دهند و در آینده نیز می توانند از ارتقای کیفی شهر بهره مند شوند.

تایید ایشان: ما با مردم با این اهداف و موقعیت های این چنینی کار می کنیم و امیدواریم بازدیدهایی که در شهرستان انجام شده و می شود راهی برای رسیدن به این اهداف و برنامه ها و این سیاست ها داشته باشد. مردم نیز می توانند پس از این سفر و از نتایج آن بهره مند شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره برنامه این سازمان برای توسعه انرژی اتمی و توسعه تسلیحات اتمی گفت: اصل اساسی قدرت اتمی بر اساس نیاز به آن در زمین است و از آن خداست. لطف و آنچه در قانون بودجه آمده است; ساخت ۱۰۰۰۰ مگاوات برق جدید در کشور برنامه ریزی شده است که این پروژه همچنان ادامه دارد و کار آن را پیش می بریم. بنابراین در شرایط فعلی ما یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی در بوشهر داریم که به عنوان برق پاک و بدون آلودگی و با برق پایدار در طول شبانه روز به شبکه تزریق می شود و انرژی هسته ای که تولید شده بسیار موثر بوده است. در مدیریت بار شبکه

وی همچنین گفت: چند ماه قبل و بعد از سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، طرح های اجرایی واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر تسریع شده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: با قدرت رئیس جمهور این پروژه قدرت متفاوتی پیدا کرده است و امیدواریم بتوانیم سرفصل های دیگری را در همه زمینه های مد نظر فعال کنیم و فکر می کنیم که ۲ رده و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر این کار را انجام دهد. از این به بعد پیشرفت بیشتری ثبت کنید در بالا.

وی در پایان گفت: پروژه دیگری که در حال اجرای آن هستیم پروژه عمرانی خنداب است که پروژه های عمرانی خنداب را آغاز خواهیم کرد و تکمیل پروژه های نیمه تمام روی پروژه هم اکنون در حال اجراست و در برنامه پیگیری می شود. خوب بنظر میرسه.