زورخانه می خواهد احیا شود و ورزش کشتی بخشی از فرهنگ شود


دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۶:۲۵

ریاس دانشوق فالغریان مراد سهرایی

تهران (پانا) – سرپرست دانشگاه فرهنگیان بر اهمیت بحث هویت ملی و مولفه های آن در برنامه ها و بهره مندی از ورزش های ملی، بومی و منطقه ای در رشته های تربیت بدنی تاکید کرد.

رضا مراد صحرایی در جلسه صبحگاهی تمرینی و پیاده روی کارکنان دانشگاه فرهنگیان با اشاره به فعالیت های مدیران دانشگاه فرهنگی و اجتماعی و دانشجویان این دانشگاه برای ایجاد یک سیستم فرهنگی و آموزشی برای دانشجو معلمان گفت: گفت: در این سیستم گفته می شود که هر معلمی باید به صورت حرفه ای درس بخواند و رشته ای را بشناسد ورزش خوانده و کارت خود را گرفته است.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی و مدیریت صحیح مسابقات ورزشی دانش آموز و معلم افزود: برنامه ریزی کنید مسابقات ورزشی دانش آموز و معلم در طول سال از ابتدای سال تحصیلی تا هفته خوابگاه ها در اردیبهشت ماه ادامه یابد. و جشن ملی

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر درست بودن بحث هویت ملی و اجزای آن در برنامه ها، تصریح کرد: در برنامه های تربیت بدنی، قدرت و کشتی یکی از جنبه های هویتی است که در فرهنگ ما وجود دارد و باید احیا شود

وی تنوع فرهنگ جزیره را میراث و زیباترین تاریخ و مردم دانست و با تاکید بر اهمیت استفاده از ورزش های ملی، مائوری و محلی در برنامه درسی تربیت بدنی، گفت: برنامه درسی تربیت بدنی نباید این باشد. مانند کل کشور، این باید او باشد که معلمان دانش‌آموزان را با بازی‌ها و ورزش‌های مائوری که در پروژه‌ها از آن‌ها استفاده می‌کردند، شفا دهد و آشنا کند.

صحرایی رویکرد دانشگاه فرهنگیان را تربیت معلم فراگیر دانست و گفت: تربیت آن معلم در کنار تبادل علم و دانش، زمینه ساز علایق دیگری است.

من باید بگویم؛ راهپیمایی و حرکت صبحگاهی دانشجویان، معلمان و کارکنان دانشگاه از ۷ تیرماه لغایت سوم مردادماه در پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور تشکیل و اجرا شد.