زمان بازگشت به ایران فرا رسیده است


دلیل این تصمیم در مورد درجه برنامه هسته ای این است که دولت سیزدهم اکنون و به دلیل پذیرش روحیه کم رنگ دولت های احمدی نژاد به سمت انتشار قطعنامه های بعدی علیه ایران حرکت می کند. اگرچه سومین قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران تصویب شده است، اما ظاهراً به دلیل تعلیق مذاکرات برجام، برنامه‌ای هماهنگ از سوی اروپا و آمریکا برای هدایت ایران به سمت فعال‌سازی ماشه در حال انجام است. به گزارش خبرآنلاین احمدی نژاد در نوامبر ۲۰۱۸ در سفر خود به خوزستان گفت: به لطف تحریم های کشورهای قدرتمند امروز کارخانه تولید یک میلیون تن فولاد را افتتاح خواهیم کرد که اگر این ممنوعیت منجر به پیشرفت و رفاه، ما از این ممنوعیت استقبال می کنیم.” وی در ادامه بر عدم تحریم و پیشرفت کشور تاکید کرد و گفت: این تصمیمات بدون مجوز است. من امروز به آنها می گویم تعدادی قطعنامه به آنها بدهید تا تصمیم گیرندگان شما شکسته شوند.» احمدی نژاد در ۴ اسفند ۱۳۸۴ قطعنامه های شورای امنیت را کاغذی خواند و گفت: «فکر می کنید اگر با شما ملاقات کنیم. کاغذ پاره ها را بفرستید، می توانید جلوی مردم ایران را بگیرید. او اصول نفرت را با توجه به نقاط ضعف خود در گذشته پایه گذاری کرد. بازی او با هوش انسانی شگفت انگیز است.

حالا بعد از گذشت ۱۵ سال از صحبت های احمدی نژاد، انتظار نمی رفت که چنین فرهنگ بدی در دولت سیزدهم ادامه پیدا کند، حتی در سه حوزه پرسنلی، برنامه و سیاست، دولت جلیلی احمدی نژاد آمار کشته شدگان را افزایش داده است. در استان سیزدهم کپی پیست. جلسه کمیته راهبری کمیسیون انرژی اتمی روز پنجشنبه ۵ آبان ماه توسط این نهاد ۳۵ نفره برگزار شد که ۲۶ فروند قایق پذیرفته، ۲ رای مخالف و ۵ فروند گشایش یافت. در این قطعنامه، از عدم همکاری ایران در توضیح منشأ ذرات اورانیوم کشف شده «عمیقاً نگران است» و از تهران خواسته شده «بدون تأخیر» با آژانس و مناطق مرتبط با مریوان همکاری کند. ، تورقوزآباد و ورامین برای توضیح.

پیامدهای قطعنامه آژانس در مورد ایران

این سومین تصمیم شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران پس از اجرای برجام و بسته شدن این پرونده به دلایل ادعایی دفاعی است. سفیر ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به این قطعنامه گفت: این قطعنامه هیچ تاثیری بر بنیانگذاران آن ندارد، آنها به مواضع خود باز خواهند گشت. کارشناسان سیاسی معتقدند «اگر پرونده ایران به شورای امنیت برود، کشوری را می فرستد تا دستگاه زنگ خطر را از طرف اتحادیه اروپا فعال کند». زیرا اتحادیه اروپا از برجام خارج نشده است و می تواند با تکیه بر این پرونده سازی قطعنامه ها علیه ایران، قطعنامه فصل هفتم علیه ایران را فعال کند.

اولین گام از طریق فشارهای آمریکا و اسرائیل بر آژانس بین المللی انرژی اتمی، انتقال پرونده ایران از شورای حکام به شورای امنیت و قرار دادن ایران تحت فصل هفتم منشور ملل متحد بود. به این ترتیب ایران می تواند از کارت وتوی روسیه و چین برای جلوگیری از قطعنامه های علیه خود استفاده کند.

راه دوم مکانیسم ماشه ای است که در برجام یافت می شود. در این شرایط اگر کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه و انگلیس پس از اعتراضات ملی در ایران از تصمیمات اتحادیه اروپا پیروی کنند، به شورای امنیت می روند و می گویند که برجام توسط ایران نقض شده است. تا تحریم ها برداشته شود. در این شرایط ایران نمی تواند از حق وتوی چین و روسیه استفاده کند و رأیی برای پایان تحریم ها وجود ندارد.

بنابراین، دموکرات‌ها در آمریکا و اسرائیل از طریق شورای حکام و اروپایی‌ها با سازوکار موجود در برجام تلاش می‌کنند تا در شورای امنیت سازمان ملل به یک رابطه راهبردی با ایران دست یابند. این اتفاقی است که در دولت احمدی نژاد افتاد.

اثرات سکته مغزی بر زندگی و رفاه انسان

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در بخشی از گزارش انجمن تحقیقات حقوق بشر چین گفت تحریم های یکجانبه آمریکا ۲۰۰ میلیارد دلار خسارت اقتصادی به بار آورده است. این در شرایطی است که طاعون تجهیزات پزشکی و داروهای کشور را نشانه رفته و اثرات نامطلوب آن جان بسیاری از بیماران سرطانی و سرطانی را حفظ کرده است. کاهش درآمدهای خارجی منجر به کاهش ارزش پول و افزایش تورم و سقوط در بودجه خانوارها شده است. درآمد کم دولت باعث رکود اقتصاد و ایجاد مشکلات غذایی و اشتغال می شود. از سال ۲۰۱۰، نرخ فقر در مناطق روستایی دو برابر و در مناطق شهری ۶۰ درصد افزایش یافته است. رکورد تاریخی جمهوری اسلامی در نصف کردن نرخ فقر در دهه گذشته از ۲۰ درصد در سال ۲۰۰۰ به کمتر از ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۰، با کاهش درآمد و وخامت سریع تحریم های ترامپ و همه گیری همه گیر کاهش یافت. به اقتصاد