رویکرد مجلس یازدهم لغو و رفع احکام از ابتدا بود


در نشست ۱۸ استاد دانشگاه و رهبران سراسر کشور:

پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ – ۱۳:۰۳

    اتاق بازرگانی و صنایع

تهران (پانا) – رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از آغاز به کار کنگره یازدهم تاکنون اقدامات ریز و درشتی در خصوص دو راه مهم لغو و لغو تحریم ها انجام شده است.

محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی کشور در هجدهمین اجلاس اساتید، اساتید و طلاب همفکر سراسر کشور که صبح امروز (پنجشنبه ۱۱ تیرماه) در مشهد مقدس برگزار شد و با شعار هر دانشگاه فکر کنید، مشکلات را حل کنید و امید ایجاد کنید. وی گفت: این همایش فرصت بسیار خوبی برای من است زیرا من در میان این اساتید و رهبران به عنوان مدافع نهادهای علمی برای شکل دادن و رهبری تغییرات در کشور هستم. «اگر همه کارها و کارهای بزرگی که در مجلس مقننه انجام شده است، اما به عنوان یک منتقد، از کار انجام شده راضی نیستم و به عنوان یک بنده، معتقدم باید بیشتر انجام دهیم. خوب هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روزی که به مجلس ملحق شدیم، دو راه اصلی برای لغو و رفع تحریم ها، راهبرد ما در مجلس بود، به همین دلیل تمهیدات ریز و درشتی را در این زمینه انجام داده ایم.

وی همچنین ادامه داد: مهم‌ترین کاری که در زمینه رفع مجازات‌ها انجام داده‌ایم، تصویب قانون کارهای راهبردی برای رفع تعزیرات است که کارشناسان می‌دانند حاوی اصطلاحات منطقی، انسانی و علمی است. : وقتی مجلس پرونده ای را تصویب می کند خیلی منطقی است و بعد از ۲۰ سال در یک میدان هسته ای در یک راه آهن هستیم که روند سلیقه و نگاه سیاسی نمی تواند آنها را به جایی که می خواهد برساند.

قالیباف همچنین با تشریح اهمیت خانواده، جمعیت و قوانین مصوب در این حوزه، خواستار تصویب سایر مصوبات مجلس شد: قانون دیگر، قانون منع مسکن است که به دلیل مشکلات روز گذشته در حوزه مسکن در مجلس مطرح شد. نتیجه این است که اگر خانواده ها بخواهند ۱۰۰ درصد درآمد خود را برای اجاره خانه یا خرید خانه برای امرار معاش خود بدهند، نمی توانند، بنابراین اگر بتوانیم مشکل زندگی با مردم را حل کنیم مهم است. بخشی از مشکل زندگی انسان را حل می کند.

رئیس شورای کشورمان همچنین به تشریح قوانینی که در حوزه مسکن تصویب شده در سطح راهبردی رفت و یادآور شد: تصور می شد با اخذ مالیات از این اموال بتوانیم بدهیم، دیروز نیز وارد فعالیت های حرفه ای شد. قوانین اجاره، که تا به حال نداشتیم، به شرکت های خرید زمین اجازه می دهد هر کاری که می خواهند انجام دهند. البته شورای توسعه اقتصاد بزرگ قبلاً کاری انجام داده است.

وی همچنین با بیان اینکه قانون امنیت غذایی قبل از تصویب جنگ اوکراین تصویب شده است، گفت: امروز ۳۵ دسته عمده مواد غذایی در کشور ذخیره می شود که در مجلس تصویب شده و قبل از آن عرضه می شد. مجلس نیز قانون سرمایه گذاری در آموزش و پرورش را تصویب کرد، قانون کلی این روزها اعتباری، مالی و حقوقی که با استقبال همه کارشناسان آموزش و پرورش مواجه شده است.