رهبر: فرد استقلالی مدیرعامل پرسپولیس است. این خنده دار نیست؟


چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ – ۱۸:۱۴

یحیی ل محمدی

تهران (پانا) – یکی از مسئولان تیم فوتبال پرسپولیس می گوید مربی فقط با بازیکنان خوب نتیجه می گیرد نه مربی خوب.

به گزارش ایرنا، بهروز درفرد درباره نقش پرسپولیس در مبادلات گفت: اول اینکه مشکل ما تصور جامعه فوتبال است که یک تیم می تواند تیم بزرگی با نام های بزرگ باشد. مثلا فکر می کردیم با آوردن کریم انصاری فرد همه مشکلات گلزنی پرسپولیس حل شود. اما این اتفاق نیافتاد. من فکر می کنم تیم ما سال گذشته واقعاً خوب بود، اما نتایج حاصل نشد. این نام تیم نیست که مهم است، بلکه قدرت و مهارت های فوتبالی افراد معیار است. به همین دلیل تا زمانی که بازی ها شروع نشده و بازیکنان عملکرد درستی از خود نشان ندهند، نمی توانیم در مورد نتیجه صحبت کنیم.

وی ادامه می دهد: انتظارم مثل سال ۸۲ نبود که همه ستاره ها در پرسپولیس جمع شدند، اما در پایان فصل پنجم شدیم. استیل آذین کجا رفت که همه ستاره ها را جمع کرد؟ اینطور نیست که فکر کنیم وقتی ستاره ها برای بردن جام قهرمانی می آیند سقوط نمی کنیم.

داور سابق تیم فوتبال پرسپولیس درباره سرمربی این تیم گفت: یحیی گل محمدی مرد بسیار شریفی است و دوست قدیمی داریم اما نشان داده در بازی های بزرگ و حساس نمی تواند نتیجه خوبی بگیرد و کنترلش را از دست می دهد. بازی با وجود اینکه تیم ما پارسال خوب بود اما نتوانست بازی های متوالی را پشت سر بگذارد و الگوی خوبی برای پرسپولیس باشد. زمانی که از او انتقاد می شد از نظر فنی صحبت نکرد و همچنان از باخت بازیکنانش گلایه می کرد. مربیان عالی هر بار که می روند بهترین نتایج را می گیرند، با نوع آموزش مناسب.

وی همچنین گفت: مربی که با بازیکنان بزرگ نتیجه می گیرد مربی خوبی نیست. از نظر فنی به یحیی علامت منفی می دادم و فکر می کنم ماندنش در پرسپولیس زیاد بود.

کاپیتان چندین ساله پرسپولیس در مورد رویکرد مربیان به تیم های اصلی گفت: ما فقط فوتبالیست بازی می کنیم. نه تنها گل محمدی که هیچ معلمی در ایران به مسائل توجه نمی کند. اگر به همین منوال ادامه پیدا کند، بهتر است دانشگاه ها تعطیل شوند و مدارس فوتبالی که به فعالیت خود ادامه می دهند، دوباره اجازه داده شود. همه می دانند که اگر دانشگاه را تغییر دهند، می توانند منبع مالی بهتری برای باشگاه های خود مانند تیم های اروپایی ایجاد کنند. بازیکنان بزرگ تیمی مانند بارسلونا از کجا می آیند؟ یعنی ما نمی‌توانیم در این سال‌ها میانجی مناسبی از دانشگاه‌ها برای حل مشکل خط دفاعی انتخاب کنیم؟

لیدر انفرادی در خصوص وضعیت بازیکنان تیم های بومی گفت: مشکل این است که در تیم های بومی حق به افراد شایسته نمی رسد. در یک مقطع، من و ادموند بزیک برای یافتن استعدادهای بزرگ برای بازیکنان فوتبال از سراسر کشور تلاش کردیم و در نهایت بهترین بازیکنان را بررسی کردیم که اکثر آنها کفش مناسبی نداشتند، اما به دلیل کمبود منابع. برای بازیکنان شهری گفتند همه اینها را رها کنید، اما برخی باید اعتراف می کردند که ما بچه های پولدار و بدون استعداد خواهیم بود. حتی یک نفر به سفارش علی اکبر طاهری با کفش کشتی آمده بود، اما گفتند به هر حال باید قبول کنند. در نهایت وقتی تیم ما در رده دهم جدول قرار گرفت، کسی جلو نیامد که بپرسد چرا این نتیجه را گرفتید.

لیدر در خصوص وضعیت گروه امید پرسپولیس گفت: در حالی که مدیرعامل پرسپولیس ۳۷۰ میلیارد از بورس دریافت می کند، انتظار داریم به جای اینکه این همه پول برای خرید بازیکن هزینه کند، ۱۰ میلیارد آن را صرف سهام کند. باید اصلاح شود، نه ترساندن، زیرا تمام باشگاه های خاص خراب شده اند. مدیران ۲۰ ساله باید سن و ماه کار خود را در باشگاه انتخاب کنند.

وی در خاتمه گفت: مدیران باید در مدت قرارداد بلندمدت تحت ارزیابی و نظارت مناسب باشند و جابه‌جایی‌ها ناشی از تخلف باشد نه برخورد با نتیجه. در این مرحله، کاملاً مشخص نیست که مدیران اجرایی از کجا می آیند و چرا آنها را ترک می کنند و چرا بدهی ها به حال خود رها می شوند. اینکه انصاری فرد سه بار به عقب برگشته یا رضا درویش از کجا آمده، بزرگترین نقطه ضعف پرسپولیس بوده است. اما در بین سربازان بزرگ پرسپولیس از محسن خلیلی استفاده می کنیم که بیشتر دوران فوتبالی خود را در سایپا گذرانده است یا محمد محمدی که مشخصا ادعا می کند مرد خاصی است. درویش رفیق با این بچه ها چه بازی و چه می کند؟