رمز عبور ویندوز ۱۰ را فراموش کرده اید نحوه بازیابی این رمز عبور برای ورود به سیستم


فراموشی رمز ویندوز ۱۰ مشکلی است که قابل حل است

برخی از کاربرانی که حافظه کمی دارند هنگام ورود به ویندوز ۱۰ رمز عبور خود را فراموش می کنند. این وضعیت بسیار ترسناک است، اما مشکل فراموشی رمز ویندوز ۱۰ را می توان به چند روش حل کرد. برخی از این روش ها شامل ورود به ویندوز با حساب مایکروسافت، استفاده از دیسک بازیابی رمز عبور و غیره است. با انجام این مراحل و تنظیم رمز عبور می توانید ویندوز خود را مجددا وارد کرده و رمز عبور جدید تعیین کنید. با ما همراه باشید تا روش های بازیابی رمز فراموش شده ویندوز ۱۰ را مرور کنیم.

چگونه پس از فراموشی رمز ویندوز ۱۰ را بازیابی کنیم؟

برای بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰، روش های زیادی وجود دارد که کاربران می توانند انجام دهند، مانند استفاده از حساب مایکروسافت. البته برخی از این روش ها برای همه کاربران در دسترس نیست و به عواملی مانند حساب کاربری و نسخه ویندوزی که استفاده می کند بستگی دارد.

در مورد بازیابی رمز فراموش شده ویندوز ۱۰ می توان موارد زیر را بیان کرد:

 • دیسک بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰
 • با رمز عبور تصویر یا پین وارد ویندوز ۱۰ شوید
 • استفاده از کامپیوتر PCUnlocker برای بازیابی پسورد ویندوز ۱۰
 • بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰ با استفاده از حساب مایکروسافت
 • رمزهای عبور را با استفاده از یک حساب کاربری محلی برای ورود به ویندوز ۱۰ ذخیره کنید

دیسک بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰

یکی از راه های بازیابی پسورد ویندوز ۱۰ استفاده از دیسک بازیابی رمز عبور است که روشی است که مایکروسافت به کاربران توصیه می کند. البته لازم به ذکر است که قبل از اینکه رمز ویندوز ۱۰ خود را فراموش کنید، باید دیسکی مانند این بسازید. لازم به ذکر است که دیسک بازیابی رمز عبور فقط برای حساب های کاربری محلی قابل ایجاد است و برای حساب های مایکروسافت قابل استفاده نیست.

برای بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰ با استفاده از دیسک بازیابی، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • در قسمت Enter password to log in to Windows پس از تایپ اشتباه رمز عبور گزینه قراردادن رمز عبور یک رمز عبور در زیر کادر ورود ایجاد می شود
 • گزینه ها قراردادن رمز عبور انتخاب کنید. توسط برنامه جادوگر بازنشانی رمز عبور کشته شده
 • در صفحه اول این برنامه بر روی گزینه کلیک کنید پیگیری روی آن کلیک کنید
 • در صفحه بعد، دیسک بازیابی رمز عبور حاوی فایل است userkey.psw رمز عبور جدید خود را انتخاب و وارد کنید
 • حالا نوبت به انتخاب می رسد پیگیری روی آن کلیک کنید. در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات، یک پیام تأیید ظاهر می شود
 • در نهایت می توانید با رمز عبور جدید وارد ویندوز ۱۰ خود شوید

با رمز عبور تصویر یا پین وارد ویندوز ۱۰ شوید

هنگامی که برای ویندوز ۱۰ خود رمز عبور تعیین می کنید، در صورت فراموشی رمز عبور ویندوز ۱۰، ویندوز از شما می خواهد که یک روش پشتیبانی را انتخاب کنید، از جمله این روش های پشتیبانی می توان به پین ​​یا رمز عبور عکس اشاره کرد. اگر تصویر پین و رمز عبور را فراموش نکرده اید، می توانید ویندوز ۱۰ را با استفاده از آن نصب کنید. بعد از اینکه وارد ویندوز شدید، برنامه CMD دستور را اجرا کنیدنام کاربری خالص اکنون جدید_کلمه عبور وارد باید قیمت داشته باشد نام کاربری نام حساب و پرداخت خود را وارد کنید رمز عبور جدید شما باید رمز عبور جدید خود را وارد کنید. پس از فشار دادن دکمه وارد رمز عبور شما تغییر خواهد کرد.

استفاده از کامپیوتر PCUnlocker برای بازیابی رمز عبور

استعداد PCUnlocker برنامه ای وجود دارد که به شما امکان می دهد در صورت فراموشی رمز عبور ویندوز ۱۰ آن را بازیابی کنید. برای انجام این روش ابتدا باید جستجو کردن این نرم افزار را روی فلش یا سی دی بوت کنید. بنابراین می توانید تمام حساب های کاربری دامنه ویندوز ۱۰ را مشاهده کنید. سپس حساب کاربری را که رمز عبور آن را فراموش کرده اید انتخاب کرده و روی گزینه کلیک کنید قراردادن رمز عبور روی آن کلیک کنید. این بار، اپلیکیشن PCUnlocker اعتبار اکانت را بررسی کرده و مشکل فراموشی رمز ویندوز ۱۰ را به ترتیب زیر حل می کنیم:

 • ابتدا رمز عبور حساب شما را حذف می کند
 • اگر حساب آنلاین است، رمز عبور را با استفاده از حساب یا برنامه مایکروسافت بررسی کنید PCUnlocker حساب کاربری به یک حساب کاربری آفلاین تغییر می کند
 • سپس سطح دسترسی حساب کاربری روی admin (کارگردان) ترویج
 • اگر حساب کاربری غیرفعال شده باشد، برنامه آن را دوباره فعال می کند
 • این برنامه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود

برای بازیابی رمز عبور از حساب مایکروسافت استفاده کنید

یک حساب کاربری مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ می تواند کمک کند. با استفاده از آن می توانید رمز ویندوز ۱۰ را بازیابی کنید برای این کار از گوشی یا کامپیوتر دیگری استفاده کنید و وارد سایت شوید Live.com get پس از ورود به این سایت، اطلاعات خود را در مورد حساب مایکروسافت خود وارد کنید تا بتوانید حساب خود را وارد کنید. لطفا توجه داشته باشید که باید آدرس ایمیل خود را به درستی وارد کنید. اگر نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید، رمز عبور حساب مایکروسافت خود را بازنشانی کنید. برای این کار باید به صفحه بازیابی رمز عبور مایکروسافت رفته و دوباره امتحان کنید.

اکنون سه گزینه وجود دارد:

 • رمز عبور را فراموش کرده ام
 • دانستن رمز عبور بدون انجام آن
 • امکان هک کردن سیستم

با توجه به اینکه در فراموشی رمز ویندوز ۱۰ مشکل دارید، باید گزینه اول را انتخاب کنید. سپس یک آدرس ایمیل مرتبط با حساب کاربری خود وارد کنید و کد امنیتی را وارد کنید (CAPTCHA) با دقت بنویسید. در این زمان، می توانید رمز عبور ویندوز ۱۰ خود را با کمک وب سایت مایکروسافت، اطلاعات موجود و پاسخ به سوالات امنیتی بازیابی کنید. بنابراین، مطمئن شوید که اطلاعات حساب شما به روز شده است. به این ترتیب اگر در فراموش کردن رمز ویندوز ۱۰ مشکل دارید، می توانید آن را بازیابی کنید.

رمزهای عبور را با استفاده از یک حساب کاربری محلی برای ورود به ویندوز ذخیره کنید

زمانی که کاربر از حساب کاربری مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ استفاده نمی کند، از حساب کاربری محلی برای بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰ استفاده می شود. به عبارت دیگر، اگر حساب کاربری آنلاین نباشد، برای حل مشکل فراموشی ویندوز باید از یک حساب کاربری محلی استفاده شود. ۱۰ رمز عبور برای این کار باید یک حساب مدیریتی بسازید (مدیر حساب) برای فعال کردن پنجره پنهان.

از آنجایی که اکانت مدیر اصلی سیستم برنامه ها را مدیریت و مدیریت می کند، رمز عبور مخفی وجود ندارد. به طور کلی بهتر است پس از نصب ویندوز برای این حساب رمز عبور بگذارید. عدم وجود چنین رمز عبوری امنیت سیستم را کاهش می دهد. حساب های ویندوز را می توان با یک حساب کاربری مدیریت کرد که می تواند رمز عبور آنها را تغییر یا حذف کند. بنابراین، اگر رمز عبور ویندوز ۱۰ خود را فراموش کردید، می توانید آن را با استفاده از یک حساب کاربری بازیابی کنید.

وقتی رمز ویندوز ۱۰ خود را فراموش کردید، بدون نگرانی آن را بازیابی کنید

اگر رمز عبور ویندوز ۱۰ خود را فراموش کنید، ممکن است نتوانید به ویندوز دسترسی داشته باشید یا از رایانه خود استفاده کنید. بنابراین باید تا حد امکان رمز عبور را بازیابی کنید. مایکروسافت برای جلوگیری از هک شدن و سایر مشکلات، ورود به ویندوز با یک حساب کاربری را دشوار کرده است. با این حال، راه‌هایی وجود دارد که کاربران بتوانند رمز عبور، لاگین و حساب‌های کاربری خود را بازیابی کنند. از جمله راه های بازیابی رمز ویندوز ۱۰ می توانید از نرم افزار استفاده کنید PCUnlockerنام کاربری و رمز عبور.