راهنمای خرید بهترین رم برای کامپیوتر بهترین رم چه ویژگی هایی دارد؟


راهنمای خرید رم مناسب برای کامپیوتر؛ بهترین گزینه را انتخاب کن

یکی از مهم ترین قسمت هایی که کاربران در خرید لپ تاپ و کامپیوتر به آن توجه می کنند و برای آن ها اهمیت زیادی دارد، قطعه محبوبی به نام رم است.(رم) است. روم به معنای کلمات است حافظه دسترسی تصادفی این در واقع حافظه دسترسی کوتاه مدت است. برخلاف تصور عموم، این ویژگی برای ذخیره اطلاعات مفید نیست. رم ها سریعتر از حافظه اصلی کامپیوتر یا لپ تاپ هستند و هدف آنها پردازش سریع اطلاعات است. اگر می خواهید یک رم خوب و باکیفیت بخرید، باید دستورالعمل بهترین راهنمای خرید رم کامپیوتر را دنبال کنید. در این مقاله مهم ترین نکات در مورد خرید رم مناسب را به شما می گوییم.

رم در کامپیوتر چه می کند و چرا باید به آن توجه کرد؟

همانطور که در ابتدای مقاله خواندید RAM به معنای حافظه دسترسی کوتاه مدت است. وظیفه اصلی رم در کامپیوتر و لپ تاپ پردازش اطلاعات با سرعت بالا و انتقال آن به پردازنده مرکزی است. از طریق این فرآیند، رم می تواند به سرعت به سیستم عامل دسترسی پیدا کند تا اطلاعات آن را به طور منظم به روز کند و اطلاعات را با کیفیت خوب پردازش کند. RAM در کامپیوتر نقش پردازنده است. در واقع پردازنده اطلاعات را از هارد دیسک بازیابی می کند SSD دریافت و انجام پردازش و محاسبات بر روی آنها.

این عملیات و محاسبات بر اساس اطلاعات موجود در RAM انجام می شود. RAM نقش بسیار مهمی در چندوظیفه ای ایفا می کند و چندین برنامه را به طور همزمان باز نگه می دارد، مخصوصا برای انجام بازی های ویدیویی. از آنجایی که این فرآیندها نیاز به پردازش سریع و با کیفیت اطلاعات دارند، با داشتن حافظه رم کافی انجام می شوند. خواندن راهنمای خرید رم مناسب برای کامپیوتر به شما کمک می کند تا بهترین رم را برای سیستم خود خریداری کنید.

رم های نسل جدید چیست؟

برای کامپیوتر در ۲۰ سال اخیر مدل های زیادی از رم ها به بازار عرضه شده است که می توان گفت پرطرفدارترین آن ها مدل های رم های نام گذاری شده است. DDR SDRAMدر بین کاربران شناخته شده است. در دو سال اخیر این مدل از رم ها و نام های DDR، DDR2، DDR3، DDR4 چهار سطح مختلف از مدل به کاربران ارائه شده است DDR SDRAM هستند. جدیدترین مدل این رم برای کامپیوترهای نسل چهارم و نام DDR4 این رم که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، نسل چهارم و آخرین مدل از این رم است.

امروزه اکثر کامپیوترهای جدید موجود در بازار دارای مادربردهایی هستند که از نسل چهارم رم پشتیبانی می کنند و نمی توان از نسل سوم برای آنها استفاده کرد. همچنین رم های نسل چهارم را نمی توان در کامپیوترهای نسل قبل استفاده کرد. اگرچه نسل سوم رایانه ها هنوز کار می کنند و نیازهای برخی از کاربران را برآورده می کنند، اما نسل رم چندان دوام نیاورد. DDR3 به مرور زمان منسوخ و غیر قابل استفاده می شود.

راهنمای خرید بهترین رم برای کامپیوتر

برای خرید رم مناسب باید به نکات مختلفی توجه کنید تا بتوانید رم مناسب دستگاه خود را خریداری کنید. برای خریدی که متناسب با نیاز شما باشد، باید به نکات خاصی توجه کنید. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم نکات مهم خرید رم را به شما بگوییم.

راهنمای خرید بهترین رم برای کامپیوتر با توجه به نوع مادربرد

یکی از مهمترین جنبه های راهنمای خرید بهترین رم برای کامپیوتر، تمرکز بر روی نوع مادربرد است. زیرا رم مورد نیاز شما باید با مادربرد کامپیوتر شما سازگار باشد. ما متوجه شدیم که رم ها DDR4 برای کامپیوترهای نسل سوم مناسب نیست و نمی توان روی آن نصب کرد. رم هم هست DDR3 برای نسل چهارم کامپیوترها به دلیل ماهیت پلتفرم های کامپیوتری که متفاوت از دو نسل هستند و برای نسل های دیگر پلتفرم ها استفاده نمی شوند، امکان ورود وجود ندارد.

حالا یک سوال دارید که مادربرد شما چه نوع مادربردی است؟ و چه نوع رم باید برای کامپیوتر خود بخرید؟ برای تعیین نوع مادربرد خود موارد زیر را انجام دهید:

  1. در منوی اصلی کامپیوتر کلمه اطلاعات سیستم جستجو کنید
  2. و در دفتر خلاصه سیستم نام مادربرد دستگاه خود را خواهید دید
  3. ۳. در مرحله آخر مدل مادربرد را در گوگل سرچ کنید و از قسمت اطلاعات نوع مادربرد را پیدا کنید

در اینجا راهنمای خرید رم مناسب برای کامپیوتر شما در تعدادی از سایت های مختلف است

در مرحله بعد خرید را دنبال کنید رم باید به تعداد اسلات های دستگاه توجه کنید. اگر تعداد اسلات ها را نمی دانید، اطلاعات برد را مطالعه کنید، باید تعداد اسلات های رم را ذکر کنید. همچنین با نگاه کردن به تابلو می توانید تعداد اسلات ها را مشاهده کنید.

انواع مادربردها بسته به نوع مادربرد تعداد اسلات های متفاوتی دارند. مثلاً مارها ATX اکنون میکرو ATXمدل دارای چهار مکان برای قرار دادن رم ها و مادربرد است Mini-ITX فقط دو مکان وجود دارد. نمونه دیگری از پلتفرم های مشابه EATX برخی از آنها تا ۸ اسلات برای RAM پشتیبانی می کنند. البته باید به یاد داشته باشید که تعداد مکان ها نشان دهنده قدرت برد نیست و برای خرید رم مناسب باید همانطور که در قسمت اطلاعات گفته شد به قدرت برد نیز توجه کنید.

کدام مدل رم نیاز شما را برآورده می کند؟

این سوال که چه مدل رم پاسخگوی نیاز شما خواهد بود پاسخ واحدی ندارد. از آنجایی که افراد از رایانه ها متفاوت استفاده می کنند، بنابراین نوع رم مناسب برای همه کاربران یکسان نیست. اگر کاربر معمولی هستید که گرافیک و بازی های ویدیویی انجام نمی دهید و از رایانه برای کارهای ساده مانند تماشای فیلم یا وبگردی استفاده می کنید، ۸ گیگابایت رم می تواند تمام نیازهای شما را برآورده کند. اما اگر یک طراح گرافیک هستید یا کاری مشابه با کامپیوتر انجام می دهید، ۸ گیگابایت رم ممکن است نیاز شما را برآورده نکند. برای انجام بازی های ویدیویی و کارهای سنگین به ۸ تا ۱۶ گیگابایت رم نیاز دارید.

بهترین مارک ها برای خرید در دسترس هستندرم

یکی از عوامل راهنمایی برای خرید رم مناسب برای کامپیوتر، برند و شرکت سازنده رم است، زیرا کیفیت محصولات شرکت ها متفاوت است و قیمت ها نیز متفاوت است. در اطلاعات زیر تعدادی از برندهای معروف که محصولاتشان در ایران یافت می شود را معرفی خواهیم کرد.

محصولات مقرون به صرفه مانند:

  • کیکابیتاکیکاپایتا)
  • XPG XPG) )
  • کینگستون کینگستون))

نتایج بخش بازی با قدرت و کیفیت بیشتر:

گروه گروهگروه تیم)

کایرابلا استفاده))

مقیاس GG. Skill))

کورسیکورسی))

قیمت رم در بازار

یکی از مواردی که اکثر مردم نگران آن هستند قیمت این محصولات است. در این مقاله نمی توان قیمت مشخصی برای رم ارائه کرد زیرا در هنگام واردات این محصولات قیمت این محصولات به دلیل تفاوت ارز تغییر می کند.

نکات تکمیلی برای خرید بهترین رم برای کامپیوتر

برای خرید رم باید با توجه به سازگاری پلتفرم، نوع کاربری مورد نظر و سطح برنامه هایی که استفاده می کنید، رم مورد نیاز را خریداری کنید. همچنین لازم به ذکر است که قیمت بالاتر لزوماً به معنای رم با کیفیت بالاتر و گاهی اوقات محصولات با کیفیت بالاتر با قیمت کمتر نیست. در نهایت باید گفت که انتخاب بهترین رم باعث بهبود عملکرد کامپیوتر شما می شود.