دیدار با علی دهباشی در کتابخانه دانشگاه شهید باهنر کرمان


دیدار با علی دهباشی در کتابخانه دانشگاه شهید باهنر کرمان

بر اساس گزارش ها لونی مدیر فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان با همکاری کتابخانه اصلی این دانشگاه در فکر ساخت فضایی به نام میز مطبوعات برای غنی سازی ساختمان خود است.ako.

این جدول شامل مجلات دانشجویی استانی و کشوری می باشد، با این امید که راه های بیشتری برای مطالعه و دسترسی دانش آموزان به مجلات وجود داشته باشد.

به همین منظور عصر روز جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ طی همایشی با حضور علی دهباشی، نویسنده، محقق و ویراستار کتب سمرقند و بخارا، این بنا افتتاح شد.

در بخشی دیگر از این نشست قرار بود علی دهباشی با حضور در جمع دانشجویان به سوالات دانشجویان درباره خاطرات و تجربیات تاریخی خود پاسخ دهد.

گفتنی است علی اکبر جعفر دهباشی معروف به علی دهباشی (زاده ۱۳۳۷ در تهران) روزنامه نگار، نویسنده، نویسنده و سردبیر مجله بخارا بود.

او برای ادغام کار و زندگی پیشروان فرهنگ، ادبیات و هنر ایران و جهان بسیار تلاش کرده است. از شهریور ۱۳۷۷ سردبیر مجله بخارا است که مقالاتی در زمینه فرهنگ، ادبیات و ایران شناسی منتشر می کند. دهباشی در بخارا نامه های اختصاصی برای نویسندگان صاحب نام جهان منتشر کرده است.

نشر کتاب بخشی دیگر از کارهای دهباشی است که در این زمینه بیش از چهل و پنج عنوان کتاب در زمینه آداب و رسوم و ادبیات فارسی و بین المللی منتشر کرده است.

همچنین علی دهباشی به مدت سه سال هر سه سال یکبار سردبیر فرهنگستان علوم بوده و به عنوان سردبیری هیئت امنای نشر محمدعلی جمالزاده منصوب شده است.

انتهای پیام/

دغدغه های ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن