دیابت نوع ۲ – تاثیر نمک اپسوم بر سلامت زنان!

زنان، به ویژه آنهایی که دیابت نوع ۲ دارند، اغلب دچار کمبود منیزیم هستند. یک راه آسان برای مقابله با این کمبودها استفاده از نمک اپسوم، نه به عنوان مکمل، بلکه در حمام است.

چرا زنان مبتلا به دیابت نوع ۲ به منیزیم نیاز دارند: دانشمندان UCLA دریافتند که مقدار کمی منیزیم در رژیم غذایی، فقط ۱۰۰ میلی گرم در روز، برای توقف التهابی که باعث سفت شدن رگ های خونی و افزایش فشار خون می شود، کافی است. از آنجایی که التهاب همچنین منجر به ایجاد دیابت نوع ۲ و ذخیره چربی شکم می شود، دریافت منیزیم بیشتر برای سلامت زنان ارزش زیادی دارد.

منیزیم همچنین برای سلامت استخوان ضروری است: کلسیم و منیزیم مکمل یکدیگر هستند. زنانی که کلسیم را بدون منیزیم مصرف می‌کنند، حتی اگر مکمل کلسیم مصرف کنند، سطح کلسیم پایینی دارند، اما زنانی که فقط منیزیم مصرف می‌کنند، حتی اگر مکمل کلسیم مصرف نکنند، می‌توانند سطوح طبیعی کلسیم را حفظ کنند. منیزیم به بدن شما کمک می کند تا سطح کلسیم سالم را در سرتاسر بدن و به خصوص در استخوان ها حفظ کند.

دریافت منیزیم از غذا: دریافت منیزیم مورد نیاز خود از غذا برای یک زن کار سختی نیست، به خصوص اگر از سبزیجات سبز رنگ لذت می برد. دو تا سه وعده سبزیجات برگ سبز از مجموع پنج تا نه وعده میوه و سبزیجات در روز برای تامین منیزیم مورد نیاز بدن یک زن کافی است. اما زنانی که سبزی نمی خورند ممکن است نیاز به مصرف مکمل داشته باشند.

منیزیم را از مکمل ها دریافت کنید: مکمل های منیزیم ایمن، موثر و ارزان هستند. فقط یک مشکل وجود دارد. می تواند باعث شل شدن روده شود. با این حال، یک راه کاملاً ایمن برای دریافت سطوح مورد نیاز بدن زن از این ماده معدنی وجود دارد.

دریافت منیزیم از دوش: تنها چیزی که لازم است این است که ۱/۴ فنجان (حدود ۵۰ گرم) نمک اپسوم را قبل از خیساندن طولانی و آرام در آب حمام حل کنید. مواد معدنی موجود در آب حمام مستقیماً از پوست عبور می کند، اما فقط همان مقدار منیزیمی که بدن به آن نیاز دارد. این یک راه عالی برای پر کردن ذخایر منیزیم بدن است و بهانه ای عالی برای خواندن یک کتاب خوب در وان حمام است!

تحقیقات نشان داده است:

  • افرادی که مقادیر زیادی منیزیم مصرف می کنند کمتر به دیابت نوع ۲ مبتلا می شوند و به نظر می رسد افراد دیابتی ذخایر کمتری از این ماده معدنی دارند.
  • منیزیم به افزایش حساسیت بدن به انسولین کمک می کند
  • کمبود آن به دلیل خوردن مقادیر کم سبزیجات، آجیل، دانه ها و غلات کامل رخ می دهد

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر