دولت وام مسکن مسکن را تصویب کرد


چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ – ۱۲:۳۸ بعد از ظهر.

دادگاه ایالت کشور

تهران (پانا) – سخنگوی دولت از تصویب کیت پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن خبر داد.

علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تشریح توافقات امروز گفت: امروز در جلسه هیات دولت آیین نامه مدیریت مسکن از سوی وزارت راه ابلاغ شد. تنظیم بازار مسکن و قیمت اجاره این بازار و مدیریت و تسریع در توزیع کمک‌های پس‌انداز مسکن صادر، بررسی و تصویب شد. این قانون همچنین مشوق هایی را برای مالکان برای همکاری بیشتر با مستاجران در نظر می گیرد و وزارت راه و اقتصاد این مشوق ها را در نظر خواهند گرفت.

سخنگوی دولت همچنین درباره تغییر روش‌های پرداختی کارگزاران مسکن و نحوه محاسبه استهلاک مبلغ معامله اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی و اصلی این قانون تغییر هزینه‌های خدمات املاک و مستغلات است. اتحادیه مسکن با استفاده از درصدی از ارزش معاملاتی به عنوان میزان حقوق بنگاه های املاک در محاسبه می شود. فرض می کنیم که با این تغییر می توانیم شاهد تحول عمده ای در این زمینه باشیم، البته این موضوع باید تایید نهایی لازم را به دست آورد. اتحاد. اتصال.

وی افزود: همچنین لایحه مبارزه با دزدی دریایی در جلسه امروز شورای وزیران به تصویب وزارت دادگستری رسید. جزئیات دادسرا و نحوه دستگیری متهمان و همچنین پرونده های تحقیقاتی در این لایحه آمده است که امیدوارم به تصویب مجلس برسد.