دولت درصدد کنترل نرخ ارز است


سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ – ۰۷:۴۷

موفق باشید

تهران (پانا) – دبیر شورای اطلاع رسانی کشور گفت: دولت در حال بررسی تنظیم نرخ ارز و استفاده از تمامی ابزارهای قانونی نظارت بر پول برای این منظور است.

برخی اخبار در شبکه های اجتماعی مبنی بر اتخاذ تدابیر جدیدی از سوی بانک مرکزی برای مهار قیمت دلار منتشر شده است که واکنش های بسیاری را در پی داشته است.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت به پانا گفت: دولت از تمامی ابزارهای قانونی نظارت بانکی برای مدیریت نرخ ارز استفاده کرده و می کند.

وی افزود: «صراحت، شفاف و شفاف است که تلاش دولت برای کنترل نرخ ارز است». البته تورم با هیچ یک از سیاست های اقتصادی دولت همخوانی ندارد.»

لازم به ذکر است که قیمت نقل و انتقالات در ۲۴ آذرماه روی ۲۷ هزار تومان ثابت مانده است. در اواخر دهه ۱۴۰۰ شاهد کاهش نرخ بودیم و نرخ دلار پس از ۶ ماه به سطح ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای آذرماه به سطح ۲۵ هزار تومان بازگشت. کاهش قیمت ها تا واگرایی در کانال ۲۴ هزار تومانی ۱۷ بهمن ادامه داشت. قیمت دلار در ابتدای سال جدید به قیمت ۲۵ هزار تومان در دفاتر حواله بانکی تغییر کرد و امروز پس از ماه ها به صف ۲۶ هزار تومان می پیوندد اما اکنون حداقل ۳۱ هزار تومان است.