دولت، توسعه و بحران الیگودرز


دولت، توسعه و بحران الیگودرز

گزارش کردن گلو گزارش کردن گلو رضا ساکی در اینستاگرامش نوشت:

بارها از فقر در لرستان نوشته ام. به خصوص کمبود امکانات در شهرستان الیگودرز. یکی از مدافعان دوران معاصر را به یاد می آورم به یاد دوران کودکی اش که غیرمستقیم می گفت در گذشته در روستاها آب و برق نبود، الان واقعاً افت کرده است.

در واقع آب، برق و گاز به بسیاری از روستاها رسیده است. من خودم یادم هست روستاهای تا ۳۰ کیلومتری خرم آباد تلفن ندارند، وقتی به روستاها می رویم جنگ است و راه ارتباطی با شهر وجود ندارد. کمی بعد تلفن آمد و کمی بعد باد آمد. اما برای همه روستاها اینطور نیست.

دولت، توسعه و بحران الیگودرز

ویدیوهای دیگر در گلونی آن را نشان می دهد

بخش زلاقی در الیگودرز نمونه کاملی از کمبود مکان، اما کمبود مکان است. این فقط زلقی نیست، مثل اکثر نقاط شهر الیگودرز است. مکان سختی برای رفت و آمد، محل عبور و مرور است و جمعیت زیادی از مهاجران در طول سال در این منطقه حضور دارند.

اینجاست که مردم از «گرگر» برای عبور از رودخانه ها استفاده می کنند. جاده ها باریک و باریک است، در بیشتر منطقه اینترنت و در بعضی جاها تلفن نیست.

اینجاست که مردم در زمستان روزها پشت برف گیر می کنند.

اکنون زائران ارتباطات داخلی ندارند، صدایشان به ماهواره هایی که در سالن ها تعبیه شده است نمی رسد و این ویدیو خبر عدم وجود تابوت برای حمل اموات را آورده است.

مردم بزنوی نه تنها تابوت برای حمل مرده نداشتند، مردم نورآباد و چگانی در هنگام سیل قایق برای عبور از رودخانه نداشتند و آن را روی لوله انداختند، جان خود را به حرکت درآوردند. جریان آب برای حمل دارو به آن طرف رودخانه.

اینجا لرستان است، اینها مهاجرند. افرادی که فضای زیادی ندارند.

این اجساد که در پتو پیچیده شده اند و این تابوت های قدیمی نشانه بسیار غم انگیز و غم انگیزی از ضعف است.

روستای لیروک از دهستان الیگودرز نماد توزیع ناعادلانه زمین است.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین