دمای هوا طی پنج روز آینده به تدریج افزایش می یابد


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از وضعیت جوی کشور با افزایش دما و گاهاً افزایش بارندگی، رعد و برق و گرد و غبار در مناطق غیر از نقاط مختلف کشور خبر داد.

گزارش کردن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی پنج روز آینده در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار و افزایش دما وجود دارد.

وی افزود: طی سه روز آینده شرایط برای رشد ابر و وقوع رگبار پراکنده و کوتاه مدت همراه با رعد و برق در جنوب و شرق سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و رشته‌کوه‌های زاگرس مرکزی فراهم می‌شود.

به گفته ضیائیان، طی پنج روز آینده در شرق کشور و برخی مناطق جنوب کشور وزش باد شدید موقت و نقاطی که گرد و خاک افزایش می یابد، پیش بینی می شود.

وی خاطرنشان کرد: در مرز منطقه غرب و غرب وجود مه باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی می شود.

به گفته ضیائیان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس امروز (۱۴ شهریور) و شرق دریای عمان از امروز تا چهارشنبه (۱۴ تا ۹ شهریور) پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران کشور درباره اطلاعات جوی هوای تهران در دو روز آینده گفت: هوای تهران فردا (۶ شهریور) صاف و ابری و گاهی وزش باد و کم است. ۲۰ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (۷ شهریور ماه) صاف و گاهی وزش باد با دمای کم ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد است.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۱۴ و ۱۶ شهریور) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با ۷ درجه سانتیگراد سردترین است.

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن