دلایل ورم پا چیست؟


شجاعت ps مثل wrzech

تهران (پانا) – دلایل زیادی برای ورم پاها وجود دارد که فقط مربوط به مشکلات قلبی نیست و بسیاری از علل دیگر از جمله نقرس و پوکی استخوان نیز بسیار مهم است.

به گزارش نمانک، زمانی که افراد ورم پا را تجربه می کنند، نمی توانند دلیل موجهی بیاورند. ورم پا می تواند دلایل زیادی مانند بارداری، آسیب دیدگی یا هر نوع فعالیتی داشته باشد که می تواند باعث تورم پا شود. با این حال، بسیاری از افراد بدون هیچ گونه عارضه ای مانند بارداری، آسیب دیدگی یا فعالیت خاصی، تورم پا را تجربه می کنند.

در این شرایط می توان گفت که دلیل دیگری برای ورم پا وجود دارد. گاهی اوقات ورم پاها نشانه یک مشکل بزرگتر است. اگر این تورم و تورم در هیچ جای بدن شما، فقط در ناحیه ساق پا مشاهده نشد، ممکن است نشانه یک مشکل اساسی باشد که در این قسمت به شما نشان خواهیم داد.

خون در رگ

گاهی اوقات خونریزی در ورید می تواند در قسمت های خاصی از بدن، معمولا در ساق پا رخ دهد. این لخته خون باعث درد و تورم در ساق پا می شود و گاهی اوقات می تواند بسیار خطرناک باشد. این احتمال وجود دارد که این خون به بدن سرازیر شده و وارد ریه ها شود و باعث مرگ فرد بر اثر آمبولی شود. البته این یک وضعیت جدی است که نیاز به مراقبت پزشکی و اطلاع رسانی اورژانس دارد.

پوکی استخوان

پوکی استخوان یک مشکل رایج است که بعد از بزرگسالی ایجاد می شود و استخوان های مچ پا می توانند باعث درد، سوزش، سفتی و تورم شوند. این افراد در راه رفتن و تحمل وزن خود مشکل دارند.

تاندونیت آشیل

التهاب تاندون آشیل می تواند باعث درد در پاشنه و پشت پا شود. علاوه بر درد و سفتی، تورم در این ناحیه نیز وجود دارد. اغلب این تورم در پای فرد مشاهده می شود. بعد از ورزش بدتر می شود.

نارسایی قلبی

علائم نارسایی قلبی در تورم پاها به دلیل احتباس مایعات دیده می شود. این حالت ادم نامیده می شود. این تجمع آب باعث تورم ساق پا می شود.

لنف ادم

لنف ادم با تورم در بازوها و پاها همراه است و علائم شایع آن شامل درد، حساسیت، سفتی، سنگینی و تورم در انگشتان است.

سلولیت

سلولیت نوعی بیماری پوستی است که بافت های زیرین را درگیر می کند و باعث تورم، قرمزی و سوزش پوست می شود. به طوری که پوست افراد پس از دست زدن به آن بسوزد. سلولیت می تواند در هر جایی از بدن، به خصوص در قسمت پایین ساق پا ظاهر شود.

نقرس

نقرس یکی از دردناک ترین علائم آرتریت است و زمانی رخ می دهد که اسید اوریک بیش از حد در بدن وجود داشته باشد. بسیاری از افراد علائم نقرس را در انگشتان، مچ پا، زانو، دست ها و انگشتان دست و آرنج خود تجربه می کنند. علائم اصلی نقرس درد، قرمزی، سفتی، سوزش و تورم است.

بورسیت پا

بورسیت یک عفونت است که مایعی را در استخوان ها، تاندون ها و رباط های شانه، آرنج و ساق درگیر می کند. در این حالت مفاصل فرد سفت، دردناک، قرمز و متورم می شوند. بدن انسان نیز دچار لرزش می شود.