دستور رئیس کل دادگستری مبنی بر انجام بازرسی برای پیگیری واردات کالاهای دامی


آها y

تهران (پانا) – رئیس دادسرا از سازمان بازرسی چند شهروند مدعی شد که اعلام ورود محوطه حیوانات به بندر و ثبت آن در سامانه بازار، صرفه جویی در هزینه خرید کالا و ظرف چند هفته چون هیچ سازمانی وارد کشور نشد و در نهایت کالایی به دست مردم نرسید.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ادامه سلسله جلسات ویژه قوه قضائیه با موضوع ریشه کنی و احیای مفاسد، با توجه به گزارش رئیس سازمان بازرسی حفظ و نگهداری از امور مختلف مرتبط با واردات دام، ادامه داد. : بنابر اعلام سازمان نظارت، تعدادی از افراد با ادعای اعلام ورود ذخایر به بندر و ثبت آن در سامانه بازار، پیشنهاد وجوهی را برای خرید کالا و راحت و درج یک کالا داشتند. تا چند هفته قاعدتا هیچ سازمانی وارد کشور نمی شد و در نهایت اموالی به دست مردم نمی رسید.

قاضی با اشاره به پرداخت ۵۰۰ هزار تن نهاده های دامی توسط افراد و خریداران قبل از ورود به کشور، گفت: یکی از تخلفات محرز شده است که در زمان واردات این محموله محموله ای است که قبل از واردات کالا انجام شده است. . در سوال. ” به بندر وام مسکن داده شده است بنابراین خانه در سامانه بازار ثبت شده و برای خریداران قابل مشاهده است و مردم پس از یافتن خانه در سامانه اقدام به خرید خانه می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به نامه برخی از مسئولان وقت وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی در خصوص واردات این عرضه، گفت: البته هیچ ملکی وارد زمین نشده است.

سرپرست دادسرا، واگذاری ۴۹ درصد سهام این شرکت خصوصی به سازمان تعاون روستایی را از دیگر تخلفات صورت گرفته در جریان واردات واردات دام عنوان کرد.

رئیس دادگاه از سازمان بازپرسی خواست تا علت تخلفات در زمینه واردات فرآورده های دامی را با سرعت و دقت پیگیری کند و در این باره توضیح داد: این گروه کنترل واردات کالا به کشور را در دست دارد و به صورت رسمی وارد عمل می شود. . بسیاری از تخلفات موضوع بسیار مهمی است که قابل ردیابی است.

رئیس دادستانی کشور گفت: این پرونده‌ها راه را برای فساد بیشتر و ایجاد پرونده‌های کیفری فراوان باز می‌کند و مشکلات و معضلات زیادی را برای مردم و قضاوت به وجود می‌آورد.

بر اساس این گزارش، خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور از گلایه بسیاری از دامداران و اتحادیه ها از خرید نهاده های دامی از سامانه بازار و عدم دسترسی به این ورودی ها در این زمان می گوید: در فروردین ماه امسال. ۱/۱۴۰۱ قراردادی با یک شرکت خصوصی تحت عنوان قرارداد فروش منعقد شد و در این قرارداد این شرکت متعهد به تامین ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن نهاده های دامی اعم از گندم، جو، روغن و … شده است. .

وی افزود: ۴۰ روز از واردات دام به کشور توسط این شرکت می گذرد اما هنوز این واردات آزاد نشده است.

رئیس سازمان بازرسی همچنین گفت: ساخت خانه های رسمی قبل از عرضه دام به بندر شامل می شود و پس از آن خانه ها در سامانه بازار ثبت می شود که در نتیجه ۸۰۰ هزار تن واردات انجام می شود و دام در اختیار مردم قرار می گیرد. کشاورزان. و اتحادیه های صنفی وارد کشور شده اند که با نظارت بر ثبت خانه ها در سامانه بازار، ۵۰۰ هزار تن از این بنگاه ها را فروخته اند که مبلغ یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است و این پول را به حساب شرکت مذکور واریز می کنند. .

خدائیان ادامه داد: با بررسی های اولیه سازمان بازرسی مشخص شد که ساخت و ساز رسمی مسکن و استقرار مسکن در سامانه بازار و ایجاد یکپارچگی بین خریداران، کشاورزان و اتحادیه ها، عدم ورود واردات به کشور از جمله تخلفات بوده است. واردات این حیوانات وارداتی است.” دارد.

وی با بیان اینکه در قرارداد بین سازمان تعاون روستایی و شرکت خصوصی مذکور، ۵۰ درصد سود حاصل از این واردات متعلق به شرکت است، گفت: در این مدت شرکت می تواند واردات داشته باشد، حیوانات و پول خوب باید لحاظ شود. کشور با قیمت ۴۲۰۰ تومان و حالا که پول بهتری وجود ندارد، این تسهیلات باید ۴ تا ۵ برابر به فروش برسد و در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیس سازمان تحقیق و تفحص گفت: از سوی دیگر برخی از مسئولان جهاد کشاورزی طی نامه ای به بانک مرکزی خواستار آزادسازی ۷۳۵ میلیون دلار به این شرکت شدند که در این نامه آمده است محوطه حیوانات وارد کشور شده است. هیچ محفظه ای وجود ندارد.” وارد کشور نشد.

خدائیان ادامه می دهد: پس از اینکه مشخص شد شرکت خصوصی مورد نظر نمی تواند این میزان واردات دام را وارد کشور کند، ۴۹ درصد شرکت واگذار شد و طبق قانون به سازمان تعاون روستایی بخش دولتی است و نمی تواند قبول کند. اعتبار و دارایی البته در صورتی که شرکت به تعهدات خود در زمینه واردات دارایی حیوانات عمل نکند، بیش از ۵۰ درصد خسارت باید توسط دولت پرداخت شود.

رئیس سازمان بازرسی در خصوص عدم اخذ ضمانت نامه رسمی از سوی سازمان تعاون روستایی از این شرکت گفت: سازمان تعاون روستایی قبل از تسویه بدهی قبلی مبلغ ۴۲۴ میلیارد تومان برای شرکت ارسال کرده است.

خدائیان همچنین یادآور شد: کارکنان این شرکت در دولت سابق به نام شرکت دیگری قصد داشتند حدود ۴ هزار تن نهاده وارد کنند که انتظارات آنها برآورده نشد.