دستور اصلی وزیر بهداشت تسریع در پرداخت حقوق کادر درمانی است


شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ – ۱۳:۳۴

کلیسا شهر ماست

تهران (پانا) – رئیس جمهور با قدردانی از زحمات و جانفشانی های پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی، گفت: شرایط کنونی کشور تعداد بیماران و بیماری ها را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

کو آیت الله دکتر. سیدابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه در جلسه ستاد ملی کرونا با تقدیر از عملکرد کادر پزشکی طی دو سال گذشته، با اشاره به کاهش تعداد زیادی از مبتلایان و فوتی ها به دلیل شیوع این بیماری، گفت: ویروس های Quid 19 و نقش آنها در محافظت از زندگی انسان

رئیس جمهور گفت: اگر امروز تصویری متفاوت از اهمیت استعمار در کشورمان نسبت به سایر کشورهای جهان و انتظارات مردم برای گشایش کسب و کار و خانه علم را می بینیم، شکر خدا و ثمره ایثار و تلاش است. ” پزشکان، پرستاران و کارکنان درمان.

رئیسی نرخ سریع حقوق و دستمزد و درخواست بیمارستان‌ها و کادر درمانی را قدردانی منصفانه از پزشکان و پرستاران پرمشغله کشور دانست و خواستار پیگیری وزیر بهداشت در این مورد شد.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود درباره کاهش مرگ و میر و عوارض در مراسم تاج گذاری گفت که میزان مرگ و میر کاهش یافته است و به خدا در برخی موارد کاهش نیافته ایم. یک بیماری واحد، مقایسه نکنید.

رئیسی بر این اساس از عموم مردم خواست مانند گذشته در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و اماکن عمومی و وسایل نقلیه عمومی توصیه‌های پزشکی را رعایت کنند تا در وضعیت مطلوبی قرار گیرند.

رئیسی اطلاع رسانی و اطلاع رسانی در مورد بیماری های قلبی و هشدارهای لازم برای پیشگیری از آن را ضروری دانست.

رئیس‌جمهور گفت: امروز به لطف خدا شرایط با گذشته بسیار متفاوت است، اما رسانه ملی و رسانه‌های داخلی موظفند دانشگاه صنعتی و پژوهشکده بهداشت به دستورالعمل‌ها و هشدارهای مقتضی ادامه دهند. نشت برای جلوگیری از مرگ باز خواهد گشت.”