دزدی در میان مردم سروصدا به پا کرده است


سردار اشتری

تهران (پانا) – رئیس فراجا که مدعی است جرایم امروز در کشور بیداد می کند از جمله سرقت که باعث ناآرامی ملت شده است، پیشگیری از بروز برخی مشکلات و تخلفات را در اولویت کار پلیس فراجا دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار حسین اشتری در گردهمایی روسای پلیس های سراسر کشور که پیش از ظهر امروز در ستاد فرماندهی فراجا برگزار شد، حضور یافت و از شهدای انقلاب اسلامی، ولی فقیه، شاهدان نظم و امنیت و شهادت تجلیل کرد. ایمنی مدافع حرم گفت: به روح بلند و ملکوتی امام خمینی (ره) درود می فرستم و برای ایشان برای مقام معظم رهبری آرزوی طول عمر و طول عمر دارم. این ایام سالگرد شهادت شهید آیت الله دکتر است. بهشتی و ۷۲ تن از دوستان وفادارش.

وی با بیان اینکه ما نیز باید عدالت را مقدم بر اقدام خود در منزل فرجا و در تعقیب شاهد سوء استفاده کننده از بهشتی و ادامه راه این شاهد شریف و بزرگوار قرار دهیم، گفت: وی گفت: امنیت یک موضوع اساسی است و به گفته رییس اجراییه، فرجا یکی از ارکان اصلی امنیت ملی است. امروزه نقش، سهم و تأثیر مثبت در برقراری امنیت در کشور بر هیچکس پوشیده نیست و اکنون کار و نفوذ پلیس برای بهبود بیشتر از امنیت وجود دارد.

اشتری ادامه داد: امروز در کشور جرمی از جمله سرقت وجود دارد که باعث ایجاد تنش در بین مردم در سطح جامعه شده است، بنابراین باید جلوی پلیس اعتباربخشی فراجا گرفته شود که در برخی از آنها سابقه به نظر می رسد.

وی با تجلیل از مسلمانان شریف ایران که قدردان اقدامات پلیس در همه جا هستند، گفت: باید تمام تلاش خود را برای یافتن، رسیدگی به مسائل، بازگرداندن دارایی ها و … به کار گیریم. در این صورت باید عملکرد و موقعیت سایر دستگاه ها را مشخص کرد و از آنها درخواست کرد. همچنین برای پیشگیری و پیشگیری از سرقت باید بسیاری از خلاءهای قانونی مانند جریمه کم جرم و … پر شود، بنابراین ابزار و کمک های اضافی در مبارزه با سرقت دزدی باید لحاظ شود.

مدیرعامل کشور با تجلیل از تداوم نگهداری کمپ مبارزه با سرقت به دستگیری سارقان بانک ملی اشاره کرد و گفت: کار دستگیر شدگان تمام شد. این یکی از دستاوردهای بزرگ فرجا بود که باعث افتخار و سربلندی ایران اسلامی شد.

وی در خصوص دستورات اخیر رئیس جمهور برای دستگیری سارقان بانک ملی گفت: دستورات رئیس جمهور افتخار بزرگی برای گروه فرجا است، بنابراین باید برای همکاری بیشتر با مردم تلاش کنیم. با استفاده از توانایی‌های فعلی‌مان.»

ر اشتری تاکید کرد: کنترل سریع متخلفان و مجرمان از جمله سرقت مسلحانه، مصادره و … ضروری است. در عین حال باید جلوی تخلفات را گرفت و هزینه گناه را افزایش داد.

رئیس جمهور همچنین گفت: باید از اقدامات مهمی که در نیروی انتظامی برای برخورد با مجرمان برای ارتقای امنیت و آرامش در جامعه انجام می شود که پاک و عادلانه است مطلع شویم. گاهی اوقات زمانی که موضوعاتی در فضای مجازی منتشر می شود که امنیت مردم را تهدید می کند، لازم است مسئولین فرهنگی و جامعه توجه بیشتری داشته باشند تا کارهای انجام شده را مورد توجه قرار دهند تا برای مردم نیز مؤثرتر و پربارتر باشد.

اشتری به اهمیت هوشمندی پلیس اشاره کرد و گفت: الحمدلله در حوزه آموزش در بین پلیس کار زیادی لازم است چرا که تحولی رخ داده است اما باید به سرعت برای رسیدگی به این موضوع با بزرگترین مزیت. از تمام فضای موجود.” استفاده از فناوری های جدید، ابزارهای جدید، استفاده از قدرت شرکت های هوشمند و ….

هیچ محدودیتی برای خرید تجهیزات جدید وجود ندارد
وی با تمجید از هوشمندی، انرژی و حرفه ای بودن پلیس گفت: امروز با توجه به امکاناتی که وجود دارد محدودیتی برای خرید تجهیزات جدید وجود ندارد و باید با استفاده از فناوری های جدیدتر از گذشته شاهد پیشرفت باشیم. مکان های مناسب، و صادقانه بگویم، ما نیاز به دانش به معنای شناخت پلیس داریم.

اشتری با تاکید بر اینکه آگاهی بخشی از مهمترین اهداف پلیس هوشمند در سال ۱۴۰۱ بود، گفت: اگر در این زمینه ضعفی وجود دارد باید رفع شود و آموزش در این زمینه بر اساس اخلاق حرفه ای باشد.

رهبر فرج با استناد به اطلس جنایات سراسری می‌گوید: «تلاش ما باید با دقت، اصول و هدف، بر جنایات ایالت‌ها و شهرهای خاص متمرکز شود». بحمداللَّه این قدرت در مجموعه تفاهم وجود دارد و ما می توانیم جلوی بسیاری از گناهان را بگیریم و اعمال لازم را انجام دهیم.

وی در ادامه یکی از اولویت های رییس اجراییه را مطالبه گری عمومی و استرداد اموال عنوان کرد و افزود: باید وارد میدان شویم و در این زمینه خوب فکر کنیم. باید ساختارهایی فراهم شود تا بتوانیم کالاهای مسروقه را به مردم بازگردانیم. این امر امنیت را در سطح جامعه بهبود می بخشد.

اشتری با قدردانی از زحمات نیروی انتظامی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده در آینده تا زمانی که نیروها و امکانات موجود باشد، با عنایت و مهمان نوازی خداوند متعال بسیاری از مشکلات و نیازها برطرف خواهد شد. اگر امروز افسران ذیصلاح قدر مجازات را می دانند به خاطر تلاش همه همکاران مجموعه است.

در ادامه این نشست از دستاوردهای پلیس آگاهی فراجا رونمایی می شود. طرح تحقیقاتی مقایسه و مقایسه صداها، پودر سیاه اثربخشی، محلول لومینول برای تشخیص خون غیر تهاجمی (تشخیص خون شسته شده) و … از جمله دستاوردهای علم آگاهی پلیس فراجا است که امروز توسط رییس اجراییه کشور رونمایی شد. کشور اشتری در این باره گفت: بحمدالله امروز مجتمع و مرکز تحقیقات پلیس آگاهی با کمک پژوهشگاه فرجا به خوبی کار کرده و نیازهای داخلی را برطرف کرده است. انشاالله با تولید انبوه بتوانیم آن را به کشورهای دیگری که در آینده درخواست می کنند ببریم.

وی ادامه داد: پودر سیاه مفید قطعا به کارآگاهان برای دستیابی به گناهکار و متخلف کمک می کند و به فضل الهی در اختیار تمامی همکاران در سراسر کشور قرار می گیرد.