در محوطه باستانی و تاریخی طاق بستان سوار تله کابین نشوید


مخالفت با اجرای طرح ساخت تله کابین در منطقه باستانی و تاریخی طاق بستان

گزارش کردن گلو این روزها پروژه «عدم تله کابین در مکان باستانی و تاریخی طاق وسان (طاق بستان) کرمانشاه» در حال انجام است.

ملاحظه می شود که بر اساس ۵۰ اصل قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست کشور یک وظیفه عمومی است.

می شنویم اجرای طرح های تله کابین در محورهای توسعه و فرض گردشگری در مناطق تاریخی و باستانی، جنگل ها و عرصه های طبیعی کشور، نه اینکه رکود امروز به یک موضوع جدی تبدیل شده است.

با توجه به نظرات و توصیه های کارشناسان حوزه محیط زیست، جغرافیا، مطالعات آب منطقه ای و میراث فرهنگی، اجرای طرح احداث تله کابین غیرکارشناسی بوده و به طبیعت و میراث چند هزار ساله طاق بستان از جمله آسیب جدی وارد می کند. بانک شکار در منطقه دشت کاهو و منطقه ۴۰ هزار ساله دو شاخ و دشت کاهو اصلاح مشکلی غیر ممکن خواهد بود.

اجرای این طرح همچنین می تواند منظر تاریخی و فرهنگ و گونه های گیاهی و جانوری و ترافیک سنگین و تولید و تجمع بیشتر در این منطقه را از بین ببرد.

طاق بستان هویت تاریخی کرمانشاه محسوب می شود و به دلیل آسیب و تخریب این اثر باستانی و ارزشمند، هویت تاریخی شهر کرمانشاه از بین می رود، زیرا به دلیل ماهیت خود، تداوم و پایداری زندگی شهری باقی می ماند. . اطلاعات تاریخی

لازم به ذکر است با اجرای این طرح بد بدون هدف و بدون آگاهی، ثبت مجموعه طاق بستان طبق استانداردهای یونسکو برای همیشه از فهرست میراث جهانی حذف خواهد شد.

به همین منظور این درخواست در سایت کمپین به رئیس جمهور ارسال شده است و مردم از وی می خواهند که به استناد اصل ۵۰ قانون اساسی جلوی تخریب محیط زیست و اجرای ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری را بگیرد. حمایت از حقوق مردم و فصل پنجم حفظ میراث باستانی و فرهنگی در اماکن طبیعی و منحصر به فرد طاق بستان از اقدامات ناآگاهانه مسئولین جلوگیری شود.

این جنگ در ۲۳ ژوئیه ۱۴۰۱ آغاز شد و تا ۲۳ سپتامبر ۱۴۰۱ ادامه یافت.

برای ثبت نام در این تبلیغات به این لینک مراجعه کنید.

برای مشاهده سایر کمپین ها و حمایت از آنها روی این لینک کلیک کنید.

انتهای پیام

نویسنده: ملکه طاهری عطار

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین