در اینجا ۳ دلیل برای افسردگی بعد از جراحی دست و ۸ دلیل برای رضایت خاطر آورده شده است


افسردگی پس از عمل یک علت بسیار نادر است که در کمتر از ۳ درصد از تمام افرادی که این روش را انجام داده اند رخ می دهد. در این صفحه ۳ دلیل برای اینکه برخی افراد بعد از ورزش اعتماد به نفس خود را از دست می دهند را لیست کرده ایم و در ادامه ۸ دلیل عدم از دست دادن اعتماد به نفس را برای شما شرح داده ایم.

سه علت اصلی درد بعد از جراحی شکم چیست؟

۱. سعی نکنید با روش های بی اثر وزن کم کنید

اگر با روش های غیر تهاجمی مانند رعایت رژیم لاغری یا ورزش بتوانید به وزن دلخواه خود برسید، نیازی به انجام عمل جراحی لاغری آسیلو نیست. اگر این روش ها را امتحان نکنید و به فکر یک دست بی صدا هستید، ممکن است بعداً با خود بگویید که چرا روش های دیگری را که هزینه ای برای آن پرداخت نکردم انجام ندادم و تسلیم دست خاموش شوید. اگر این کار را انجام دهید، پس از کار دستی بسیار ناامید خواهید شد.

۲. سابقه افسردگی و اضطراب زودرس و مداوم

به افراد توصیه می شود قبل از انجام تمرینات دستی یا دیگر ورزش های لاغری، یک مشاوره روانشناسی داشته باشند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از انجام کاری یا کاری به زودی بی میل هستید و احساس بدی دارید، یا اگر نظر خود را تغییر دهید، ممکن است موافق انجام آن نباشید. زیرا اگر جراحی انجام دهید ممکن است بعد از دست دچار مشکل شوید.

۳. سعی نکنید بعد از کار سبک زندگی خود را تغییر دهید

انجام کار به تنهایی باعث کاهش وزن نمی شود. پس از انجام این ورزش باید شیوه زندگی را تغییر داد و باعث بهبود سلامتی می شود. به عنوان مثال، پس از این روش نمی توانید آنچه را که دوست دارید بخورید. مصرف مواد مضر مانند سیگار و الکل می تواند مانع کاهش وزن شما شود.

همچنین عدم تحرک و ورزش کافی، عدم رعایت توصیه های پزشک لاغری نیز می تواند باعث ناراحتی شما پس از جراحی شکم به دلیل عدم کاهش وزن شود.

در اینجا ۸ دلیل وجود دارد که باعث می شود افراد بعد از عمل جراحی شکم احساس بدی نداشته باشند

۳ حالت فوق در برخی افراد باعث افسردگی پس از جراحی سرطان سینه می شود که بسیار نادر است. به ندرت پیش می آید که افراد افسردگی را تجربه کنند، اما به دلیل فواید فراوان این ورزش، بیشتر افراد پس از آن احساس بهتری دارند. در اینجا حداقل ۸ دلیل وجود دارد که چرا افراد باید به جای انتظار از جراحی دست راضی باشند:

۱. به سرعت وزن کم کنید

از لحظه ای که از سر کار به خانه می آیید، سفر کاهش وزن شما آغاز می شود. در ۶ ماه اول کاهش وزن قابل توجهی را تجربه خواهید کرد. در این ۶ ماه حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد وزن شما کم می شود و روند کاهش وزن تا سال دوم ادامه خواهد داشت. اگرچه ممکن است هر از چند گاهی کاهش وزن را تجربه کنید، اما تا سال دوم در محدوده وزنی بسیار بهتر از آنچه فکر می کنید خواهید بود.

هیچ راه دیگری برای کاهش وزن برای ۲ سال وجود ندارد. ممکن است با روش های دیگر افسردگی را تجربه کنید، اما افسردگی پس از جراحی بای پس معده چیزی نیست که آن را تجربه کنید زیرا کاهش وزن بسیار دائمی است.

۲. بیماری های مرتبط با چاقی را بهبود می بخشد

اگرچه چاقی به خودی خود یک بیماری نیست، اما عامل و عامل خطر برای ایجاد یا بدتر شدن بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت، افسردگی، قلب و سکته، کیست تخمدان، خون خون، کلسترول بالا و غیره است.

ورزش می تواند بدن را به منظور بهبود بیماری های ذکر شده در بالا تغییر دهد. در این شرایط نیاز چندانی به مصرف دارو نیست و افراد می توانند پس از چند سال زندگی طبق دستور پزشک به تمامی درمان ها دست یابند. چگونه افراد می توانند از این مزایا پس از عمل جراحی شکم ناامید شوند؟

۳. وضعیت روانی فرد بهبود می یابد

افراد چاق بیشتر از افرادی که اضافه وزن دارند از مشکلات روانی مانند افسردگی رنج می برند. کاهش وزن حتی چند کیلوگرمی، شانس بهبود این وضعیت را افزایش می دهد و نیاز به مصرف دارو را کاهش می دهد. افرادی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند ممکن است پس از مدتی نیاز به مصرف دارو را کاهش دهند تا زمانی که افسردگی آنها کاملا برطرف شود.

۴. امید به زندگی انسان را افزایش می دهد

با بهبود بیماری های مرتبط با چاقی و کاهش یا از بین رفتن کامل افسردگی، شانس زندگی انسان نسبت به قبل بیشتر می شود. تخمین زده می شود که درصد امید به زندگی پس از جراحی دست ۱۰ درصد افزایش می یابد و حتی اگر بعد از جراحی دست به دلایل سطحی احساس بدی داشته باشند، عمر طولانی تری دارند.

۵. روابط و روابط به طور قابل توجهی بهبود خواهند یافت

متأسفانه مردم جوامع امروزی معیارهای زیادی را برای ارتباط تعریف کرده اند. برای مثال، افراد ممکن است از وزن ایده آل و وزن سالم به عنوان معیاری برای قرار ملاقات و یافتن شریک زندگی خود استفاده کنند. یا در برخی جلسات و رویدادها، از دوستان گرفته تا محل کار، افراد دوست دارند با دوستان خود تعامل داشته باشند.

اضافه وزن از این تعاملات جلوگیری می کند، اما پس از کاهش وزن و با کمک کار یدی، می توانید دوستانی پیدا کنید، با همسر خود ملاقات کنید و فرصت صحبت کردن و عضویت در بسیاری از گروه های اجتماعی را داشته باشید که تا به حال نبوده اید. افرادی که تعاملات اجتماعی بیشتری دارند، به جای غمگینی، بیشتر از انجام ناف خوشحال می شوند.

۶. هزینه زندگی کاهش می یابد

برخی افراد فکر می کنند که جراحی بای پس معده بسیار گران است، بنابراین از مزایای کاهش وزن با این روش چشم پوشی می کنند. اما اگر بخواهیم یک محاسبه تقریبی انجام دهیم، می بینیم که هزینه های چربی زندگی و انجام ندادن کار دستی بسیار بیشتر از هزینه یک اسیللو است.

مردم همیشه از داشتن یک کار دستی به دلیل هزینه زیاد پشیمان نمی شوند، اما ممکن است پشیمان شوند که چرا به دلیل هزینه های زیاد این کار را تا آخر عمر انجام نداده اند، آنها نگران چاقی هستند. با انجام این روش و دستیابی به کاهش وزن اولیه، هزینه پوشاک، غذا، درمان بیماری های مرتبط با چاقی و سایر هزینه ها بسیار کاهش می یابد.

🔔 این مطلب را از دست ندهید: هزینه جراحی شکم چقدر است؟

۷. خطر سقط جنین را افزایش می دهد

چاقی می تواند خطر سقط جنین را کاهش دهد. این مشکل نه تنها فضای جنسی را کاهش می دهد، بلکه با تأثیر بر هورمون ها و اندام های ژنتیکی، کیفیت محصول را تحت تأثیر قرار می دهد.

اکثر افرادی که به دلیل خطر بالای زایمان بعد از جراحی دست شانس باردار شدن و بچه دار شدن را از دست داده اند، به همین ترتیب این افراد بعد از عمل دست خاموش احساس ناراحتی نمی کنند.

۸. فرصت برای یافتن کار بیشتر از همیشه است

به ندرت پیش می آید که فردی نتواند شغل مورد نظر خود را پس از جراحی دست پیدا کند. این موضوع هم برای مردان و هم برای زنان صادق است. داشتن وزن مناسب نه تنها برای سلامتی مفید است، بلکه باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

متأسفانه این یک قانون نانوشته در بسیاری از مشاغل است که وزن افراد را در نظر می گیرند و اغلب افراد دارای اضافه وزن شانس کمتری برای یافتن شغل نسبت به افراد دارای اضافه وزن دارند. بنابراین افرادی که به دلیل اضافه وزن بهترین کار خود را پیدا نکرده اند پس از ورزش احساس ناراحتی نمی کنند زیرا پس از کاهش وزن، کار آنها همچنان برای جستجوی کار مفید است.