در اکثر نقاط کشور دمای هوا تا ۵ درجه کاهش می یابد


در اکثر نقاط کشور دمای هوا تا ۵ درجه کاهش می یابد

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی با بیان اینکه مردم باید اطلاعات صحیح سازمان هواشناسی را رعایت کنند، گفت: دمای هوا از روز یکشنبه (۲۱ تیرماه) بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

گزارش کردن گلو به گزارش ایسنا، با شروع فصل تابستان دمای هوا افزایش می یابد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان هواشناسی، ایستگاه های هواشناسی دهلران، شوش، بستان، کشاورزی اهواز و بندرماهشهر دمای بالای ۵۰ درجه را در روزهای گذشته ثبت کردند.

احد تعزیفی رئیس مرکز ملی مدیریت بحران آب و هوا و خشکسالی در تیرماه ۱.۵ درجه بالاتر از حد معمول و بدون بارش در اکثر نقاط کشور پیش بینی می شود.

حالا پس از پایان دو هفته گرم تابستان، شایعه ورود موج های سرما در اواخر سال جاری در شبکه های مجازی منتشر شده است. صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، با تکذیب گزارش های منتشر شده، اظهار کرد: اطلاعات منتشر شده در مورد سردی هوا تا پایان تابستان صحت ندارد، این کاهش صحت ندارد و دمای هوا در این هفته بین ۳ تا ۵ درجه خواهد بود. درجهی سلسیوس.

وی درباره وضعیت دمای هوا در هفته جاری اظهار داشت: امروز (۲۰ تیرماه) هوای گرم در کشور باقی می‌ماند، اما از فردا (۲۱ تیر) دمای هوا بین ۳ تا ۵ درجه کاهش می‌یابد. کشور و موج گرمایی که از اواسط هفته گذشته تا امروز بر کشور حاکم شده است، به دلیل افزایش دما، فروکش کرده و کاهش دما متوقف می شود.»

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات اقلیمی ادامه داد: هفته گذشته در تهران بیشترین دما ۳۹ و ۴۰ درجه سانتیگراد و کمترین دما در روز اخیر ۲۴ درجه سانتیگراد بوده و این کاهش دما بوده است. بیشینه دمای هوا در تهران به ۳۵ درجه و کمترین آن به ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی تصریح کرد: کاهش دما در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه خواهد بود و از روز چهارشنبه دما مجددا افزایش می یابد.

ضیائیان در پایان گفت: کاهش دما در اکثر مناطق شمالی کاهش می یابد، اما در مناطق جنوبی مانند اهواز کاهش دما در روز یکشنبه (۲۱ تیرماه) مشاهده می شود.

اطلاعات آب و هوا را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن