دره پیرسلمان برای اولین بار کاوش می شود


دره پیرسلمان برای اولین بار کاوش می شود

معاون محیط زیست و تنوع سازمان حفاظت محیط زیست استان همدان تصریح کرد: خشکسالی و بارندگی در فصل بارندگی در بهترین حالت بر تالاب ها و تالاب های استان تاثیر گذاشته است.

گزارش کردن گلو مهدی صفی خانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شرایط خشکسالی شرایط خاصی را برای تالاب ها ایجاد کرده است و اکثر منابع آب شیرین خشک یا خشک شده اند.

وی همچنین برای اولین بار در مورد کاوش دره پیرسلمان اسدآباد برای اولین بار در سال جاری گفت: امسال برای اولین بار دره پیرسلمان اسدآباد با همکاری سازمان های شهرستان از جمله دولت کاوش می شود. ، شرکت آب محلی ایالتی و شهرستانی و مدیریت راه های شهرستان که از امکانات و ماشین آلات تجهیزات حفاری و پشتیبانی محیط زیست استفاده می کنند.

تالاب پیرسلمان

صفی خانی با بیان اینکه تاکنون ۶۰ تا ۷۰ درصد کاوش تالاب پیرسلمان انجام شده است، گفت: امید است با تکمیل کار در حال انجام و ایجاد شرایط برای دوره آبیاری، باتلاق پایدارتر به نظر برسد.

وی با بیان اینکه تالاب‌های مرتبط دیگری مانند باتلاق‌های دولتی در این منطقه وجود دارد که می‌توان آن را در تعاریف تالاب گنجاند، افزود: آبشینه، شیرین سو، اکباتان و کلان از جمله مخازن آب شرب کشور به‌عنوان عملیات باتلاقی هستند. و طبق تعاریف کلمه مرداب برای آنها نیست.

صفی خانی با اشاره به اینکه ماهیت این باتلاق های مصنوعی از نظر شرایط و کمیت غذایی مشخص است، گفت: سد آبشینه تقریباً خشک است و اکباتان به دلیل آب آشامیدنی پایتخت همدان دوباره در حال خشک شدن است. “.

وی یادآور شد: شهر کلان به دلیل کم آبی که از آن تولید می شود همچنان خوب است و شیرین سو به دلیل عدم استفاده بد نیست اما دما رو به افزایش است و در بقیه ایام سال جلوتر می رویم. بنابراین رطوبت هوا خشک می شود.

امضای دستور نجات باتلاق گاوخونی

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن