درخواست پرداخت حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال توسط صدا و سیما


درخواست پرداخت حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال توسط صدا و سیما

گزارش کردن گلو کمپین «درخواست پرداخت حق پخش بازی های فوتبال صداو سیما» در حال اجراست.

در جزئیات این کمپین ارسالی به رئیس مدیریت رسانه آمده است:

همانطور که می دانید حق پخش تلویزیونی بزرگترین منبع درآمد باشگاه های فوتبال در جهان است و بیش از ۵۰ درصد درآمد آنها از این راه تامین می شود، به عنوان مثال، تلویزیون باکس کانال هایی که می خواهد لیگ برتر انگلیس را پخش کند باید هزینه کند. ۳۵۰ میلیون پوند در سال.

اما در ایران ماجرا فرق می‌کند و صداوسیما بابت تبلیغات مسابقات فوتبال داخلی به اتحادیه فوتبال و مدیریت لیگ پولی نمی‌دهد، اما گاهی برای تبلیغ بازی‌شان از باشگاه‌ها پول می‌دهد.

در آماری که اخیرا منتشر شده، مشخص است صداوسیما تنها از طریق اعلام بازی دو تیم سرشناس استقلال و پرسپولیس در فصل ۱۳۹۳ – ۱۳۹۳ و در صورت پرداخت به لیگ برتر، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است. بسیاری از باشگاه ها مشکلات مالی خود را حل خواهند کرد.

نکته دیگری که در این مورد قابل ذکر است این است که میزبانی دو فصل اخیر باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به دلیل نداشتن حق پخش تلویزیونی اسپانسر کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) مخدوش شده است.

این در حالی است که این بازی ها بدون خرید حق پخش پخش می شد که برای پخش ایده خوبی نیست. لذا از استاندار محترم تقاضا می شود با اتحادیه فوتبال ایران و سازمان لیگ فوتبال ایران همکاری کند.

پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم.”

برای ثبت نام در این تبلیغات به این لینک مراجعه کنید.

برای مشاهده سایر کمپین ها و حمایت از آنها روی این لینک کلیک کنید.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین