درخواست تسریع در روند ساخت پروژه راه آهن بیرجند


خرید از پایین صفحه اصلی و در

درخواست تسریع در روند ساخت پروژه راه آهن بیرجند

گزارش کردن گلو جمعی از مردم خراسان جنوبی به ویژه شهرستان بیرجند از رئیس دولت و وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع در ساخت پروژه راه آهن بیرجند شدند.

در متن این طرح ۵ هزار نفر امضا کرده اند که گفته اند:

یادتان هست سال هاست که دولت ها آمده اند و قول ساخت راه آهن بیرجند را داده اند، متأسفانه مرکز دولت خراسان جنوبی از نظر حمل و نقل به سایر استان های کشور بسیار ضعیف است، متأسفانه به جای اینکه بهتر شود، وضعیت آن بهتر شد. پروازهای فرودگاه بیرجند از این استان به استان دیگر بدتر شده و وضعیت راه های استان به جز جاده قاین بیرجند که با دو خط در حال ساخت است.

به دلیل منابع غنی معدنی این ایالت و نیاز به حمل و نقل ارزان و ایمن، مردم این منطقه سال‌هاست که منتظر راه‌آهن هستند، اما اقدام فوری صورت نگرفت.

اگر آن پروژه راه آهن در ایالت شریف سیزدهم تکمیل شود، مردم این منطقه هرگز انتظار جایزه دیگری را نخواهند داشت. همانطور که گفتید کیلومترهای جاده ایمن مانع از توسعه شرق کشور می شود و توان صادرات ایران به افغانستان و منطقه ۴۶۰ کیلومتری خراسان جنوبی به خط ریلی شرق بسیار قوی خواهد بود.

از این رو امیدواریم این پیشنهاد در استان سیزدهم مورد توجه قرار گیرد و مردم این منطقه در شرق ایران که سال هاست از مشکلات خشکسالی رنج می برند، به دلیل سرعت بالا طعم خوبی را بچشند. پروژه راه آهن شرق (بیرجند).

این کمپین تا ۷ نوامبر ۱۴۰۱ در این وب سایت در حال جمع آوری امضا است.

برای مشاهده سایر کمپین ها و حمایت از آنها روی این لینک کلیک کنید.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین

کد نظر: ۲۷۴۱۵۹ زمان نظر دادن: ۱۵:۵۶