دانشجو باید قبل از ورود به بازار کار با آخرین تجهیزات صنعتی را بیاموزد


دانش بنیان دانش بنیان

تهران (پانا) – یک خبرنگار با اشاره به اینکه امروز تجهیزات صنعتی به روز شده است، گفت: آموزشکده های فنی و آسایشگاه ها باید مکانی را ایجاد کنند تا دانش آموزان قبل از ورود به بازار کار، نحوه کار با این ابزارهای جدید را یاد بگیرند.

یکی از دغدغه های صنعت گران کمبود نیروی جوان ماهر با سابقه کار است و کارخانجات و شرکت ها باید سال ها پس از جذب نیروی انسانی جدید، بخشی از سرمایه خود را به عنوان مراکز و موسسات فنی صرف تربیت نیروی انسانی کنند. ، دانش این امکان را خواهد داشت که ظرفیت مورد نیاز نهادهای کشور را به صورت تخصصی آموزش دهد.

یک کارآفرین با یک کارفرما متفاوت است

مجید نادری از فعالان عرصه کسب و کار در گفت و گو با پانا با اشاره به اینکه موضوع کارآفرینی در چشم مسئولان رها شده است، می گوید: تفاوت کارآفرین بودن و ایجاد شغل این است. فردی که شغل ایجاد می کند و با توجه به نیاز جامعه تولید می کند و در اختیار جامعه قرار می دهد اما کارآفرین چه چیزی را تاسیس می کند معلوم نیست بازار قبول می کند یا نه چون در حوزه نیست قبلاً اما اگر بازار خود را پیدا کند، به رشد اقتصادی کمک خواهد کرد.»

وی با ذکر نمونه ای از بازار تولید قارچ در ایران، گفت: تولید قارچ در تعریف کارآفرینی گنجانده شده است و در برخی زمینه ها خوب عمل می کند، اما بازار یابی مشکل دارد زیرا مردم محصول خوبی پیدا می کنند. در تمام دنیا از ابتدا شروع به فرهنگ سازی و سامان دادن به فرهنگ در ذهن مردم می کنند. برای شروع یک کسب و کار مناسب با ایده روشن در آینده، باید ساخت و ساز روزمره و جنبه های کارهای اساسی را از کودکی بدانیم.

تربیت تولیدکنندگان خوب در مدارس

نادری گفت: برای صنعت قارچ، صنعتی که تحت فشار است، محصول اساسی بسته بندی خانگی محسوب نمی شود، باید گفت که این محصول بسیار گران است، علاوه بر این، آب و هوا، آب و هوا و کمبود آب مورد نیاز برای تولید چنین محصول اقتصادی در ایران، قارچ را می توان شش بار در سال کشت کرد، اما سایر محصولات نه، فقط دو بار. همچنین برای هر هکتار گندم اکثرا ۲ شغل وجود دارد، اما برای صنعت قارچ، در بخش صنعت یا بخش سنتی به ازای هر کیلوگرم بیش از ۱۰ نفر ایجاد می شود.

وی گفت: تولید قارچ یکی از محصولات کشاورزی است که از دوران تحصیل می توان آن را به دانش آموزان معرفی کرد و برای رشد اقتصادی می توان آن را به صورت مستقیم و اصولی و آموزشی صادر کرد.تولید کننده خوب.

ما دانش مدنی خوبی داریم، اما برای استفاده از آن باید سخت تلاش کنیم

این مداح در قسمت اطلاع رسانی و شتاب کسب و کار گفت: متاسفانه در واحدهای تولیدی مشکلات زیادی وجود دارد و ذهن آنها از بازار و توزیع علمی دور است و در این صنعت قارچ در اکثر مواقع به سمت تولید رفته اند. این مشکل صنعت قارچ است، صدها هزار دستگاه برای تولید یک محصول خوب خرج کردند، اما چون در بازار سرمایه گذاری نکردند، از مدیریت رنج بردند.»

وی افزود: دانش فنی ما برای تولید قارچ صادر می شود، در ترکیه و عراق شرکای ایرانی ما مشاوره بین المللی دارند و برای قطعات و تجهیزات دانش بومی دارند اما کاری وجود ندارد. کشور.

دانش آموز باید از کارخانه ها بازدید کند و آخرین تجهیزات روز دنیا را ببیند

نادری درباره نقش آموزش و پرورش در گسترش صنایع گفت: بخش‌های صنعتی کنونی با استفاده از ابزار و تجهیزات جدید، یادگیری کار با این ابزارها مهم است. مراکز فنی و حرفه‌ای می‌توانند دانشجویان خود را به این مراکز بیاورند. برای همکاری نزدیک با این ابزارها.”

وی افزود: این بهترین راه برای آموزش و پرورش است تا دانش آموزان را به این مراکز بفرستد و فرآیند تولید را درک کند و در مورد محصولات جدید مانند قارچ از توان مدارس برای شناخت کودکان و بالا بردن سطح مردم توضیح دهد. ویژگی های این غذا را باید بدهیم تا بتوانیم به سمت جامعه غذایی سالم پیش برویم.