خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد زیره می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن زیاد دارچین با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست زیرین درخت دارچین تهیه می شود. این ادویه به دلیل مزایای سلامتی خود مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش مواد مضر بسیار محبوب است. بیماری قلبی مربوط است

دو نوع دارچین عبارتند از:

  • کاسیا: دارچین معمولی نیز شناخته می شود ، این رایج ترین نوع دارچین است.
  • سیلان: سیلان ، که به دارچین “واقعی” نیز معروف است ، طعم سبک و کمی تلخ دارد.

چوب کاسیا اغلب در سوپر مارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزان تر از دارچین سیلان است.

با مشاوران پزشک فعلی خود به صورت آنلاین مشورت کنید

عوارض خوردن زیاد دارچین

وقتی دارچین را در حد اعتدال بخورید ، بی خطر است. خوردن بیش از حد می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقادیر زیادی از ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد زیره می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن زیاد دارچین با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند از 7 تا 18 میلی گرم چای (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است. دوز روزانه کومارین حدود (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 5 میلی گرم برای هر نفر در 130 کیلوگرم (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که 1 قاشق چایخوری دارچین آبشار می تواند از حد مجاز روزانه فراتر رود.

متأسفانه ، چندین مطالعه نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله ناگهان پس از مصرف مکمل های دارچین در یک هفته ناگهان به بیماری کبد مبتلا شد. دارچین معمولی حاوی مقادیر زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض ناشی از مصرف زیاد دارچین دکتر

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که مصرف بیش از حد کومارین ، اغلب با دارچین ، می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. برای مثال ، مطالعات روی موش ها نشان داده است که مصرف بیش از حد کومارین می تواند باعث سرطان ریه ، کبد و کلیه شود. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین می تواند به مرور زمان آسیب برساند DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان کومارین در حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری بر اساس انسان مورد نیاز است تا ببینیم آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین انسانی وجود دارد یا خیر.

دارچین می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود.

برخی افراد از محصولاتی استفاده می کنند که دارای طعم دارچین هستند زخم های دهانی گذشته. دارچین حاوی سینامالدهید است ، ترکیبی که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. به نظر نمی رسد مقدار کمی ادویه جات باعث این واکنش شوند ، زیرا بزاق به مدت طولانی از ورود مواد شیمیایی به دهان جلوگیری می کند. علاوه بر این بیماری دهان و دندانعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • عبادت زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • احساس سوزش یا خارش

اگرچه این علائم جدی نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینامالدئید تنها در صورت حساسیت به زخم های دهانی ایجاد می شود. می توانید این نوع حساسیت را در آزمایش پوست امتحان کنید.

همچنین ، به نظر می رسد زخم های دهان در افرادی که بیش از حد روغن دارچین و صمغ های طعم دار مصرف می کنند شایع باشد ، زیرا این محصولات ممکن است حاوی سینامالدهید بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به ماده ای از دارچین به نام سینامالدهید حساسیت دارند که می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. با این حال ، به نظر می رسد این امر بسیاری از افرادی را که دارای روغن زیاد هستند تحت تأثیر قرار دهد دارچین یا آدامس مورد استفاده آنها تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا این محصولات حاوی مقدار زیادی سینامالدهید هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

قند خون بالا در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. تحقیقات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به حذف قند خون کمک می کند) را تقلید کند.

وقتی کمی دارچین می خورید ممکن است قند خون شما را پایین بیاورد ، خوردن زیاد آن می تواند باعث افت قند خون شما شود.هیپوگلیسمی) باعث خستگی ، سرگیجه و احتمالاً تشنج می شود. این برای افرادی که در معرض خطر پایین قند خون هستند یا کسانی که داروهای دیابت مصرف می کنند خطرناک است. زیرا دارچین می تواند اثرات این داروها را افزایش داده و باعث قند خون بسیار پایین شود.

در حالی که خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، خوردن بیش از حد آن می تواند باعث افت قند خون شما شود ، به خصوص اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی شامل خستگی ، سرگیجه و تشنج است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض ناشی از مصرف زیاد دارچین دکتر

خوردن زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. زیرا دارچین ساختار خوبی دارد که می تواند جذب آن را آسان تر کند. تنفس تصادفی باعث موارد زیر می شود:

  • سرفه کردن
  • تلاش برای نفس کشیدن دشوار است

سینمالدئید موجود در دارچین نیز به گلو آسیب می رساند و ممکن است باعث مشکلات تنفسی شود. افراد مبتلا به آسم یا سایر بیماریهای تنفسی باید از استنشاق تصادفی دارچین خودداری کنند. زیرا احتمال تنفس آنها بیشتر است. خوردن زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. ساختار خوب آن باعث تنگی نفس و گلو درد می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکل در تنفس شود.

تداخلات دارویی دارچین

خوردن دارچین کوچک تا متوسط ​​در اکثر داروها بی خطر است. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. استفاده بیش از حد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین ممکن است با این داروها تداخل داشته باشد ، یا اثر آنها را افزایش داده یا اثرات آنها را بدتر کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی مینا است که در صورت زیاد خوردن می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبد شود. اگر از داروهایی استفاده می کنید که ممکن است بر کبد تأثیر بگذارد ، مانند پاراستامول ، استامینوفن و استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین ممکن است به کاهش قند خون کمک کند ، بنابراین اگر داروهای دیابت مصرف می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و باعث افت قند خون شما شود. استفاده زیاد از دارچین می تواند با دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی تداخل داشته باشد. آنها ممکن است اثربخشی یا تأثیر خود را افزایش دهند.

خطر خوردن دارچین خشک

عوارض استفاده بیش از حد از دارچین دکتر

از آنجا که چالش دارچین رواج پیدا کرده است ، بسیاری سعی کرده اند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. این چالش شامل خوردن یک قاشق دارچین خشک شده و آسیاب شده برای کمتر از یک دقیقه بدون نوشیدن آب است. اگرچه ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما چالش می تواند بسیار جدی باشد. خوردن دارچین خشک می تواند به گلو و ریه ها آسیب برساند و همچنین باعث خفگی یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها قادر به تجزیه فیبرهای فیبری نیستند و ممکن است در ریه ها تجمع کرده و باعث تورم ریه ها شوند. به این حالت سیروز کبدی می گویند. در صورت عدم درمان در مجاری تنفسی ، ریه ها می توانند به طور دائم آسیب ببینند.

اگرچه خوردن مقدار زیادی دارچین خشک بی ضرر به نظر می رسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین به ریه ها برسد ، نمی توان آن را تجزیه کرد و باعث التهاب دائمی و آسیب به ریه ها می شود.

اخرین حرف

به طور کلی ، استفاده از دارچین در مقادیر کم به عنوان یک ادویه بی خطر با بسیاری از مزایای ملموس برای سلامتی همراه است. با این حال ، مصرف بیش از حد آن می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است زیرا منبع غنی از کومارین است. در عوض ، دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است.

دوز قابل تحمل روزانه کومارین 0.05 میلی گرم در هر پوند (0.1 میلی گرم / کیلوگرم) وزن بدن است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 178 پوند (81 کیلوگرم) است. برای مرجع ، دوز کومارین در هر 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین آسیاب شده بین 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به یاد داشته باشید که کودکان حتی تحمل کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است ، اما باید به طور قابل توجهی از آن اجتناب شود. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد ممکن است مضر باشد. از دارچین به عنوان چاشنی استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از مقدار قابل قبول روزانه برای مزایای سلامتی شما کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید