خوب، بهترین شکل کلسیم چیست؟

هیدروکسی آپاتیت میکروکریستالی کلسیم ترکیبی (MCHA) تنها مکمل کلسیمی است که از نظر بالینی ثابت شده است که پوکی استخوان را معکوس می کند و تراکم استخوان را افزایش می دهد. با این حال، این استخوان گاو است (نه پودر استخوان). اگر مشکل واقعی دارید، این یکی از مواردی است که باید به آن پرداخته شود، زیرا تا حد زیادی بهترین جذب و از نظر علمی مؤثرتر است (CV موجود). خنده دار است که فکر کنیم “خوردن استخوان (عصاره) برای جایگزینی استخوان” این “علم موشکی” است؟

با این حال، اگر به دنبال نگهداری/بیمه هستید و کلسیم مشتق شده از حیوان را نمی خواهید، سیترات کلسیم (اغلب با سیترات منیزیم) دومین جاذب برتر است. مطالعات نشان می دهد که سطح کلسیم اندازه گیری شده در خون نشان می دهد که سیترات کلسیم ۲.۵ برابر بیشتر از کربنات کلسیم در دسترس زیستی است. این نسخه ممکن است حاوی ویتامین D، روی و غیره نباشد که به بازسازی مجدد استخوان ها کمک می کند، اما در واقع بسیار بهتر از انواع کربنات کلسیم جذب می شود و اگر ویتامین D و روی را جداگانه مصرف کنید مشکلی ایجاد نمی کند.

کربنات کلسیم باید با منیزیم، ویتامین D، روی و غیره کمپلکس شود تا فقط جذب کم کربنات کلسیم را بهبود بخشد. کربنات کلسیم اغلب به تنهایی برای کمک به تعادل معده اسیدی استفاده می شود که در این صورت نیازی به جذب در جریان خون نیست. کربنات کلسیم ارزان ترین است، که درست است، اما کمترین میزان جذب در جریان خون را دارد – و نکته خنده دار این است که امروزه رایج ترین شکل موجود در بازار نیز هست.

کلسیم مرجانی برای چیزی بیشتر از سلامت استخوان ها به بازار عرضه می شود. “Business Information” ادعا می کند که می تواند بیش از ۲۰۰ بیماری انسانی را درمان کند. در واقع فقط کربنات کلسیم است. هشدار کلاهبرداری مرجانی کلسیم را بنویسید! در هر موتور جستجویی و خودتان پیدا کنید، به علاوه من ایده رشد مرجان را دوست ندارم، درست است؟

اشکال دیگری از کلسیم وجود دارد، اما همه آنها مشکلات تولید قابل توجهی دارند که علاوه بر اینکه برخی از اشکال دارای مشکلات آلودگی مانند آلودگی سرب هستند، بسیار گران هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر