خلق و خوی entj; او یک رهبر قضایی، صادق و نجیب است


هویت entj یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی آزمون مایرز-بریگز است. افراد با این تیپ شخصیتی با ویژگی هایی مانند قاطعیت، اعتماد به نفس و ملایمت توصیف می شوند. آیا فردی را می شناسید که این شرایط را داشته باشد یا از این دسته هستید. شاید با خواندن نام این نوع افراد سوالات زیادی در ذهن شما ایجاد شده باشد و بخواهید در مورد ویژگی های ویژگی های مختلف مایرز-بریگز مطالعه کنید. بنابراین، با ما همراه باشید تا هر آنچه را که باید در مورد وضعیت entj بدانید را توضیح دهیم.

شخصیت enj چگونه است؟

Entjs رهبران متفکر و پویایی هستند که تغییر ایجاد می کنند. آنها به سرعت نقاط ضعف را می بینند و راه حل های جدیدی ارائه می دهند. Entj ها دوست دارند برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند. آنها ارتباطات خوبی دارند، خوب صحبت می کنند و چهره ای پر جنب و جوش دارند.

entj تحلیلگر، صادق هستند و دوست دارند دنیای اطراف خود را درک کنند. حتی اگر نقص‌هایی وجود داشته باشد، entjs آنها را شناسایی می‌کند و از تلاش برای یافتن عیوب و اجرای راه‌حل‌های بهتر خوشحال می‌شود. افراد با شخصیت entj قاطع هستند و دوست دارند کنترل را به دست بگیرند. آنها خود را مسئول رهبری، مدیریت، سازماندهی افراد و تلاش برای رسیدن به اهدافشان می دانند.

در مجموع، ویژگی های مختلف افراد از آنها رهبران طبیعی می سازد که مشکلات را به خوبی حل می کنند. با این حال، آنها اغلب نمی دانند چگونه احساسات افراد را به درستی مدیریت کنند. البته این به این معنی نیست که entjs بی دل هستند! نه! آنها فقط بازیگران خوبی هستند و احساسات خود را به خوبی پنهان می کنند. این افراد فکر می کنند که از نظر عاطفی ضعیف هستند و آن را به دیگران نشان نمی دهند.

enj مخفف چیست؟

entj مخفف این ۴ نقطه است:

 • تبعیض؛
 • شهودی
 • تفکر (تفکر)؛
 • داوری

به عبارت دیگر، entj ویژگی های فردی را نشان می دهد که:

 • دوست دارد با دیگران باشد (برونگرا)؛
 • تمرکز بر ایده ها و مفاهیم به جای حقایق (ساده) و اطلاعات.
 • بر اساس عقل و منطق (استدلال) تصمیم می گیرد.
 • بهتر است به صورت خودجوش و انعطاف پذیر (قضاوت) برنامه ریزی و سازماندهی شود.

ارزش ها و باورهای انسانی enj

افراد با شخصیت entj انگیزه بالایی برای موفقیت در کار خود دارند. آنها دوست دارند سخت کار کنند. Entj ها بسیار جاه طلب هستند و می خواهند قدرت و نفوذ داشته باشند. تصمیم گیری یک شغل تمام وقت برای یک entj است. آنها در هر شرایطی قادر به تصمیم گیری و اجرای برنامه هستند.

مواردی مانند دقت و ثبات. گاهی اوقات قادر به انتقاد از اعمال و رسیدن به اهداف خود هستند. آنها معمولا خونگرم و دوستانه هستند، اما ممکن است احساسات دیگران را درک نکنند. Entj ها به همان اندازه مایلند با دیگران برای رسیدن به یک هدف مشترک کار کنند، اما گاهی اوقات زمانی برای تمرکز بر افکار خود و دیگران ندارند. آنها بر نتایج تمرکز می کنند و می خواهند توانمند، سازنده و سازنده باشند.

شخصیت enj دیگران چه فکری می کنند؟

entjs رهبران طبیعی هستند و اغلب بدون توجه به موقعیتشان مسئولیت را بر عهده می گیرند. آنها اغلب چشم اندازهای روشنی از آینده دارند و می دانند چگونه دیگران را به سمت این چشم اندازها سوق دهند. افراد Entj در همه موقعیت‌ها کار می‌کنند و برای ارائه راه‌حل نیازی به تمرکز روی کسی ندارند. یک فرد entj می خواهد با صرف زمان زیاد و پرسیدن از همه ایده ها به نتیجه واقعی برسد و هیچ چیز دیگری را نمی پذیرد!

این افراد اجتماعی هستند. آنها تمایل دارند در گروه های جدید موثر باشند، صادقانه صحبت کنند و گاهی مغرور و از خود راضی به نظر می رسند. آنها به سرعت افراد و موقعیت های عالی را می بینند و نمی توانند در مورد آنچه می بینند دروغ بگویند.

افراد Entj به دنبال افراد و موقعیت های جالب هستند و دوست دارند جاه طلب و مشغول کار باشند. این افراد واقعاً از کار لذت می‌برند، بنابراین اگر شنیدید که فردی که از نوع entj است می‌گوید کار کردن، قسمت سرگرم‌کننده است، تعجب نکنید.

افراد مشهور enj

تارانتینو؛ یک entj محبوب
تارانتینو؛ یک entj محبوب

برخی از ویژگی های محبوب این نوع افراد عبارتند از:

 • مارگارت تاچر؛
 • کامالا هریس;
 • ناپلئون بناپارت؛
 • کارل سیگان;
 • ژنرال نورمن شوارتسکف؛
 • دیوید لترمن؛
 • داگلاس مک آرتور؛
 • هریسون فورد؛
 • Mindy Call;
 • کوئنتین تارانتینو.

سرگرمی های مورد علاقه مردم enj

آنها همچنین از رهبری گروه های اجتماعی در اوقات فراغت خود لذت می برند. شرکت در مجالس اجتماعی یا رویدادهای ورزشی و انجام ورزش های رقابتی از فعالیت های مورد علاقه آنهاست. از آنجایی که entjs اغلب روی کار خود متمرکز هستند، ممکن است کمتر به تفریح ​​علاقه مند شوند. اگر آنها هم سرگرم هستند، این چیزی است که به آنها کمک می کند تا کار خود را انجام دهند.

توانایی شخصیت enj

۱- اراده قوی دارند

یکی از شگفت انگیزترین ویژگی های entjs این است که از انتقاد مصون هستند. وقتی فرصتی پیدا می کنند یا تصمیمی می گیرند، تحت فشار دیگران تغییر نمی کنند. entj فقط به اعتبار باورهای خود و منطقی که او را به آنجا رسانده فکر می کند. برای اینکه این شخص را تحت تاثیر قرار دهید، باید بیشتر تلاش کنید تا به او ثابت کنید اشتباه می کند. من مشکلی برای شنیدن انتقاد ندارم. آنها هیچ چیز را بدیهی نمی دانند و از داشتن نظر متفاوت نمی ترسند.

۲. خوب است

Entj ها به خاطر انرژی و تمرکز قوی خود شناخته می شوند. آن‌ها اغلب می‌توانند بدون نادیده گرفتن یا نادیده گرفتن وظایف دیگر، چند کار را انجام دهند. این افراد ظرفیت نامحدودی برای کار و کسب نتایج عالی دارند. entjs اغلب به آنچه می خواهند می رسند زیرا تسلیم نمی شوند. حتی اگر اینطور فکر نمی کنید، آنها در حال تلاش و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف خود هستند. آنها معتقدند که شکست ناپذیر هستند.

۳. تفکر استراتژیک دارند

Entj ها متفکران و حل کننده های بزرگی هستند. آنها ایده های بسیار خوبی دارند و می توانند از زوایای مختلف به موقعیت ها نگاه کنند. این به آنها یک برنامه استراتژیک برای رسیدن به اهدافشان می دهد. به جای رها کردن مشکلات، entj از رویارویی مستقیم با آنها قدرت می گیرد. وقتی این ویژگی‌ها با مهارت‌های هوشمندانه او ترکیب می‌شوند، او می‌تواند پروژه‌ای را با راه‌حل‌های هوشمندانه و بلندمدت به پیش ببرد.

۴. بسیار نجیب هستند

entjs در دنیایی از فرصت ها زندگی می کنند و با هر چالشی که با آن روبرو می شوند با اشتیاق روبرو می شوند. آنها رهبران به معنای واقعی کلمه هستند و از انرژی و اشتیاق خود برای الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در دیگران استفاده می کنند. مردم اغلب entjs را به عنوان مربی خود انتخاب می کنند و می توانند با کمک دیگران به بزرگترین اهداف خود برسند.

معایب شخصیت enj

۱. مودب و خوش بیان هستند

با توجه به منطقی بودن entj ها، جای تعجب نیست که آنها در یافتن عیوب در هر چیزی متخصص هستند. این وضعیت خود مشکلی ندارد. مشکل زمانی به وجود می آید که این حالت با کندی و بی توجهی به احساسات دیگران ترکیب شود. در این مورد، افراد با این تیپ شخصیتی معمولاً غمگین، منفی گرا و بی تفاوت هستند. همه مردم در برابر این موقعیت ها سکوت نمی کنند و نمی توانند در مورد نقاط ضعف خود صحبت کنند.

۲. صبر کمی دارند

entjs دیگران را با استانداردهای بالای خود نگه می دارند. آنها معتقدند که همه باید بتوانند سخت کار کنند و اغلب از افرادی که آهسته کار می کنند بیزارند.

۳. مهاجر

Entj ها دوست دارند استراتژیک فکر کنند، باهوش باشند و تصمیم بگیرند، و به کسانی که استانداردهایشان را نمی‌رسند به چشم تحقیر نگاه کنند. داشتن اعتماد به نفس خوب است، اما زیاده روی از آن می تواند شما را طوری به نظر بیاورد که ندارید!

۴. توانایی کنترل احساسات خود را ندارند

وقتی دیگران نمی توانند آنها را درک کنند، Entj ها نمی توانند دوست داشته باشند و احساس ضعف کنند. بنابراین ممکن است در روابط شخصی گمراه و نسبت به احساسات دیگران بی احساس باشند. این باعث می شود که این افراد دوستی پیدا کنند.

enjدر محل کار

مدیر عامل شرکت و نوع شخص entj

Entjs به راحتی در مرکز توجه قرار می گیرند. این ویژگی در کنار توانایی برقراری ارتباط و تصمیم گیری سریع در موقعیت های حساس، او را به یک رهبر طبیعی تبدیل می کند. این افراد گاهی بدون اینکه واقعا بدانند چگونه به آن موقعیت رسیده اند، رهبر گروه می شوند. entj ساختار و نظم را دوست دارد. آنها همچنین هنگام نظارت، راهنمایی دیگران و کمک به تکمیل کار تیمی به خوبی کار می کنند. آنها می توانند به سرعت تشخیص دهند که چه کاری باید انجام شود. سپس برنامه ای برای رسیدن به آن هدف طراحی کنید و وظایف را به اعضای تیم محول کنید.

اگر به افراد entj فضای مورد نیازشان را بدهید، خواهید دید که به خوبی عمل می کنند. فعالیت هایی که به آنها امکان ملاقات و تعامل با افراد مختلف را می دهد برای آنها جالب است. مشاغل محبوب این نوع افراد عبارتند از:

شخصیت enj در روابط شخصی

از آنجایی که entj ها اجتماعی هستند، از معاشرت با دیگران قدرت می گیرند. آنها دوست دارند با دیگران ارتباط برقرار کنند و ایده های خود را به اشتراک بگذارند. آنها به شرکای همفکری نیاز دارند که به بحث های معنادار، منطقی و انتقادی اهمیت می دهند.

یک فرد entj برای دوستان خود ارزش قائل است و به دوستان خود اهمیت می دهد. با این حال، او برای بیان و درک احساسات خود مشکل دارد. بنابراین، ممکن است مقابله با احساسات فردی که از خودش قوی تر است برای او دشوار باشد.

Entj ها با intjs، estjs، entps و سایر entj ها بهتر از سایر افراد کنار می آیند.

نکاتی برای موفقیت enjدر زندگی

اگر از نوع entj هستید، باید همیشه سعی کنید احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در غیر این صورت، خود را فردی پرخاشگر خواهید دید و رابطه شما رشد خوبی نخواهد داشت. سعی کنید به احساسات دیگران احترام بگذارید و خود را کنترل کنید. صداقت مهم است، اما قبل از گفتن حقیقت باید شرایط را به دقت بررسی کرد.

گاهی اوقات به خود استراحت دهید. سخت کار کردن خوب است، اما اگر از خودتان غافل شوید، سلامتی شما آسیب می بیند. عواقب آن بر شما و خانواده شما تأثیر خواهد گذاشت. آیا شما اینطور فکر نمی کنید؟


نحوه بازاریابی - رفع شرم و خجالت مجموعه صوتی

در این مجموعه صوتی راهکارهای مقابله با اضطراب اجتماعی و کمرویی را بیاموزید.

بنابراین می توانید شبکه اجتماعی خود را تقویت کنید.