خطر سیل در جاده های محلی بارش باران و وزش باد شدید


در پایین خانه و داخل خانه نگهداری شود

خطر سیل در جاده های محلی بارش باران و وزش باد شدید

سازمان هواشناسی نسبت به عملکرد سامانه بارشی، رعد و برق، سیلاب شدید در معابر و خسارت به گیاهان هشدار داد.

بر اساس گزارش ها لونی به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی کشور نسبت به عملکرد سامانه پروازی بویژه در اواخر بعد از ظهر و اواخر بعد از ظهر با رگبار محلی و وزش باد شدید موقت از یکشنبه تا سه شنبه (۱۵ تا ۱۷ خرداد) هشدار زرد داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و ارتفاعات استان های تهران، البرز، قزوین و مازندران، دوشنبه در زنجان، همدان، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات در استان های تهران، البرز، قزوین الف روز سه شنبه در اردبیل، استان های شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات مازندران پیش بینی می شود.

به دنبال این خطر باد، رعد و برق، سیل و سیل محلی، آسیب به سازه های موقت و از بین رفتن گیاهان و درختان آسیب دیده.

جاده های محلی ممکن است دچار سیل شوند

وزارت آب و هوا خواستار احتیاط خودروهای حاشیه رودخانه ها، احتیاط از کوهنوردی و مهاجرت مهاجران، احتیاط نسبت به خوراک دام و تقویت سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره برای کاهش نشتی با عدم عبور از کنار رودخانه ها شده است. . .

لازم به ذکر است که هشدار زرد به این معنی است که ممکن است شرایط باد رخ دهد که در پیاده روی و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند.

این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا آنها برای قرار گرفتن در معرض شرایط باد کمی بدتر از قبل آماده شوند.

از سوی دیگر، مأموران از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

ادامه مطلب را از این لینک بخوانید

انتهای پیام/

دغدغه های ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن

کد خبر: ۲۶۹۲۵۲ اخبار: ۲۱:۰۰