خطرات قهوه و شیر چیست؟


دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱ – ساعت ۱۵.

لطفاً وقتی در میانه راه هستیم به ما اطلاع دهید.

تهران (پانا) – بسیاری از افرادی که قهوه و شیر دوست دارند، نمی توانند از قهوه ساده استفاده کنند. اما این شیر و قهوه آن دارای ضعف و غضروف زیادی است.

به گزارش نمناک، بیشتر قهوه خورها ترجیح می دهند شیر و شکر به آن اضافه کنند، اما در مطالعات اخیر اطلاعات مثبتی درباره این دسته از افراد وجود ندارد.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو پس از بررسی ۱۹۴۰۰ نفر که از نوشیدن قهوه و چای با شیر و شکر لذت می برند، به این نتیجه رسیدند که افزودن شیر و شکر شکر در نوشیدنی های گرم به بمبی از چرخ دستی ها تبدیل می شود.

نوشیدن قهوه و شیر شما را چاق می کند

در مطالعات دقیق در این زمینه، کارتن های هر یک از این غذاها به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفت، یک کیسه قند (مقداری که به عنوان جزء در کافی شاپ ها به مصرف کنندگان داده می شود) ۱۱ کالری و شیر ۹ کالری انرژی است. با افزودن شیر و شکر به یک فنجان قهوه، در واقع روزانه ۶۹ کالری بیشتر جذب بدن می شود.

افرادی که چای را به همان روش مصرف می کردند، دی اکسید کربن آنها در روز ۴۳ نشان داده شد، اما در هر دو مورد، دی اکسید کربن با افزودن به آن شیر و شکر به یک نوشیدنی داغ وارد بدن شد که نمی توان آن را فراموش کرد. یکی از اعضای این گروه تحقیقاتی که به تفاوت بین کربوهیدرات‌های موجود در این دو نوشیدنی اشاره می‌کند، می‌گوید که مردم نمی‌توانند نوشیدن چای یا قهوه با شیر را متوقف کنند و به دلیل مقدار کم چای کیسه‌ای، شکر را با قهوه جایگزین کنند.

از طرف دیگر، کافئین موجود در قهوه به عنوان یک محرک تنفسی عمل می کند و غده هیپوفیز را تحریک می کند تا هورمونی را ترشح کند که باعث ترشح آدرنالین در غده فوق کلیوی می شود. کافئین برای افزایش وزن و تاثیر نامطلوب بر سطح قند خون شناخته شده است. با فرض اینکه در دنیای پر استرس زندگی می کنیم، وقتی از این محرک ها (مانند قهوه) استفاده می کنیم، بدن ما به آن استرس پاسخ نمی دهد.

بنابراین، در طول روز تا حد امکان کمتر قهوه بنوشید.