حمل و نقل دام باید برای حمایت از تولیدکنندگان تسریع شود


دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۳:۰۳

دام زیدا

تهران (پانا) – رئیس اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک از دستگاه‌های اجرایی خواست تا با دستور وزیر جهاد کشاورزی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، سرعت تحویل دام را تسریع کنند.

به گزارش ایرنا، قاضی افشین صدر برای تمدید صادرات دام افزود: در جلسه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ مجوز صادرات دام صادر و در شورای تصمیمات تصویب شد و وزیر جهاد کشاورزی این شورا را ابلاغ کرد. در ۸ اوت ۱۴۰۱ صادر شد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک گفت: با وجود گذشت بیش از ۲۰ روز از ابلاغ توافقنامه حمل دام یعنی (۱۷ مرداد ۱۴۰۱)، هیچ اقدام اجرایی برای صادرات انجام نشده است. حیوانات از گمرک خارج نشده اند و حیوانات از گمرک خارج نشده اند.

وی افزود: در این ۲۲ روز دستورالعمل و دستورالعملی برای صادرات دام سبک و سنگین تهیه شده است و امیدواریم همانطور که وزیر اعلام کرد این کار و همچنین دستگاه های مختلف این اداره که درگیر آن هستند موثر واقع شود. . کارگردان خلاصه های نهایی را می سازد.

وی بیان کرد: اکنون با ابلاغ دستورالعمل صادرات دام زنده سبک و سنگین، به صورت سازماندهی شده منتظر صادرات دام زنده هستیم.

بر اساس این تصمیم حمل دام زنده (گوساله بالای ۴۰۰ کیلوگرم و گوسفند بالای ۴۰ کیلوگرم) مجاز شد و قیمت هر کیلوگرم گوساله ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان و هر رأس گوسفند حدود ۵۰ هزار تومان تعیین شد.